Jdi na obsah Jdi na menu

Zimní příprava SKMK - 2016

20. 3. 2016
SK Městec Králové - Dorost
ukončil zimní přípravu na jarní část sezóny v I.A třídě posledním utkáním v Křinci, výhrou 10:0. Hrací povrch se podobal spíše louce, ale i přesto jsme se s tím poprali v rámci možností a po celou dobu zápasu jsme hráli na soupeřově polovině.
Důrazem a komunikací mezi hráči na sebe dlouho nenechaly čekat ani vstřelené branky a tak poločas skončil 6:0. Domácí (krom dvou protiútoků) byli neškodní a celý zápas se jen bránili. Nedokázali na nic reagovat, takže naši hráči si dělali, co chtěli, což nepomohlo ani jednomu týmu. Z naší strany spíše trénink a u domácích nechuť, čemuž se nemůžeme divit. V druhém poločase jsme domácím uštědřili ještě větší debakl, když jsme nespočetně střel poslali mimo zařízení a tak konec zápasu byl stanoven na 10:0 pro SKMK Dorost. Tímto skončila zimní příprava a teď nás čeká 13. kol v I.A třídě, kde se budeme prát o každý bod do tabulky.
Hráčem utkání byl levý záložník, Pavel Kopecký.
Následující utkání sehrajeme na domácí půdě od 10:15 hodin v sobotu 26. 3. 2016, kde přivítáme hráče z TJ Star Tupadly. Na podzim jsme zvítězili 9:1 tak doufám, že tři body obhájíme i nyní. Budeme se na vás těšit ;)
Antonín Píša, trenér SKMK Dorost

Fotky z utkání jsou tady ...

19. 3. 2016
O víkendu 19. a 20. 3. 2016 žákovské mužstvo odehraje dva přípravné zápasy a to doma s Budiměřicemi (výsledek 1:2) a 20. 3. od 14:30 hodin ve Velkém Oseku. Dále příprava bude pokračovat turnajem v Kopidlně, v pátek  25. 3. a odvetným zápasem v neděli  27. 3. od 14:00 hodin v Budiměřicích. V neděli 3. 4. bychom měli přivítat doma žáky z Velkého Oseka. Případné další zápasy budou upřesněny.
Trenér žáků SK  Petr Havránek.

Přípravné utkání 19. 3. 2016
SKMK vs. TJ Sokol Všechlapy   7:1
Branky: 3x Ladislav Krejčí, 2x Roman Kafka, Radek Tyl, Tomáš Novák

7. 3. 2016
Shrnutí dvou přípravných utkání SK Městec Králové „Dorost“.
Obě utkání dorostenci sehráli na domácím hřišti. První bylo v sobotu 27. 2. 2016, proti SKMK D-Teamu, které skončilo remízou 6:6. Toto utkání hráči odehráli v solidním tempu a musím říct, že se nebáli ničeho, i když jsme hráli proti dospělým fotbalistům. Napadání, agresivita, vytváření kombinací, to vše vedlo k tomu, že jsme vedli 3:0. Bohužel za tohoto stavu jsme polevili a už jsme nebyli tak aktivní. Toho soupeř využil, dokázal srovnat krok a poločas skončil 4:4. Druhý poločas byl v aktu obou mužstev. Chvilku tahali dorostenci za nitky a byli lepší a chvilku soupeř. Bylo to stále nahoru a dolů a až na malé chyby obou mužstev, z kterých padly branky, to bylo k překvapení trenéra dobře sehrané utkání.  Konečný stav byl 6:6. Hráčem utkání byl celý tým.

Druhé utkání jsme sehráli proti Sokolči (5. 3. 2016).
Bohužel už v pátek jsem věděl, že k tomuto utkání nastoupíme oslabení o osm hráčů. Jarní prázdniny a hlavně nemoci, se podepsaly na sestavě našich dorostenců, kteří nastoupili na utkání v deseti. Byla to nejmladší věková sestava na utkání. Někteří se bouřili, proč jsem to nezrušil, když jsem věděl, že budeme hodně oslabení a ještě jen v deseti. Moje rozhodnutí bylo jasné: hrát, hrát a zase hrát. Být stále v pohybu na přírodním povrchu a dát šanci i těm nejmladším, kteří jsou nedílnou součástí týmu. Kdybych se měl stále otáčet a čekat jen na ty starší, nebo nejsilnější sestavu, kterou bych mohl dát dohromady, tak bych v budoucnu také nemusel odehrát některé utkání. Bylo to mé rozhodnutí a utkání bylo sehráno. Průběh utkání byl od začátku pod taktovkou hostů, kteří na nás valili jednu akci za druhou, ale dlouho se nedokázali gólově prosadit. I když jsme se celý zápas spíše bránili, tak i přesto jsme mohli jít do vedení. Šance nedokázal po krásné akci využít Fanda Souček. Nakonec se soupeř po velkém tlaku dokázal v první poločase prosadit dvakrát. Druhý poločas ovládli znovu hosté, ale my jsme se nevzdávali a bojovali dál. Soupeř svojí útočnou hrou zapomínal bránit a my jsme mohli po kombinacích vsítit dva, tři góly. Místo toho udeřil soupeř a dokázal místo nás střelit dvě branky. V tu chvíli se domácí položili úplně a byli rádi, že hosté nedokázali mířit přesně anebo zaúřadoval náš brankář Ondra Hradecký, který zabránil vyššímu skóre soupeře. Utkání tedy skončilo 0:4.  Hráčem utkání byl jeden z nejmladších hráčů Karel Král.

Čekají nás ještě dvě utkání před sezonou a to:
Sobota 12. 3. 2016 - Hlušice vs. SKMK Dorost od 10:00 hodin
Neděle 20. 3. 2016 - Křinec vs. SKMK Dorost od 10:00 hodin

6. 3. 2016
Fotky z tradičního maškarního plesu najdete tady ...

Fotky z dětského maškarního odpoledne jsou tady ...

24. 2. 2016
Průběh zimní přípravy SK Městec Králové Dorost 2016

Zdravíme sportovní příznivce a fotbalu zvlášť, v novém roce 2016. Chtěli bychom vás informovat o průběhu přípravy mládeže SKMK na jarní část sezóny v  1. A třídě dorostu skupiny C.

Po podzimní fotbalové části hráči dostali čtrnáct dní dovolené a od prosince trénují třikrát týdně. V rozvrhu zimní přípravy byla zahrnuta i tři přátelská utkání a také únorové soustředění dorostenců ve středisku Rapšach, okres Jindřichův Hradec.

Tréninkový plán dorostenci plní ke spokojenosti trenéra dobře, i když každý ví, že udržet tuto mládežnickou kategorii pohromadě není jednoduché. Hráči středy běhají po MK, pátky posilují a cvičí v místní tělocvičně a soboty chodí na travnatý pažit SK Městec Králové. Mezi tréninky jsme odehráli tři přátelská utkání a to 30. 12 2015 na domácí půdě proti SKMK D-Teamu (11:7). Další utkání bylo 24. 1. 2016 v Poděbradech proti domácímu dorostu z krajské soutěže (7:3). Poslední utkání se sehrálo opět doma proti SKMK D-Teamu (2:4). Po tomto utkání hráči absolvují soustředění a přátelská utkání.

Utkání:
So 27. 2. SKMK Dorost vs. SKMK D-Team, od 13:00
So 5. 3. SKMK Dorost vs. Sokoleč, od 10:00
So 12. 3. Hlušice vs. SKMK Dorost, od 10:00
Ne 20.3. Křinec vs. SKMK Dorost, od 10:00

Informace o soustředění hráčů SK Městec Králové Dorost a jiné zajímavosti vám realizační tým sdělí v následujících dnech.

-------------------------

V neděli  14. 2. 2016 od 10:00 odehrálo žákovské mužstvo SK Městec Králové přátelské utkání s výběrem žáků FK Bohemia Poděbrady na soupeřově hřišti, a to na umělé trávě s výsledkem 4:4.

O naše góly se postarali  Petr Havránek (3) a Patrik Šoufek (1). Jednalo se o první zápas po skončení podzimní sezóny a o první venkovní kontakt s míčem při současném trénování v tělocvičně. Kluky chci pochválit za předvedený výkon a zároveň každý určitě ví po dnešním utkání, kde má své rezervy.

Dále upozorňuji na začátky tréninků v tělocvičně ZŠ v Městci Králové. Středa od 16:45 -18:00 hodin a v pátek 16:30 - 17:30 hodin.