TJ Hrubý Jeseník A vs. SKMK A-mužstvo   3:1

AFK Pečky vs. SKMK Dorost   5:0

Hodnocení utkání od Antonína Píši:
Sestava:
Fiala Matěj (76' Ondřej Hradecký), Hnojil Martin, Fiala Vojtěch, Holý Jan (63' Strýhal Jan), Dufek Lukáš (59' Vaníček Martin), Šorm Jan, Němec Lukáš (71' Souček Ondřej), Svěcený Jan, Kopecký Pavel (76' Král Karel), Tyl Petr (48' Vaněček Jan), Kršňák Matěj.

Dorostenci odjeli na zelený pažit do AFK Pečky, kde sehráli 3. kolo mistrovského utkání. Po bojovném, ač prohraném zápase na domácí půdě proti favoritu skupiny Viktorie Jirny, se mnozí asi domnívali, že v dalším kole budou dorostenci bodovat na hřišti AFK Pečky.

Bohužel!!! To, co se odehrálo ve třetím kole, nejde ani komentovat. Větší ostudu a nefotbalovost nikdo z přítomných nečekal !! Od prvních vteřin jsme absolutně nevěděli, že jsme na hřišti - kde hráči byli? To neví ani realizační tým dorostu. Víme jen, že můžeme být rádi, že to skončilo jen 5:0 !!!

Doufám, že rychle zapomeneme a pojedeme dál ... V dalším kole SKMK Dorost odjíždí v neděli 13. 9. 2015 na hřiště soupeře FK Červené Pečky.

Sestava:
Matěj Fiala, Vojta Fiala (1' Matěj Kršňák - 87' Karel Král), Vojta Rygl, Jan Holý, František Souček, Martin Vaníček (67' Ondra Souček), Lukáš Dufek (45' Jan Strýhal), Jan Svěcený, Petr Tyl, Pavel Kopecký, Lukáš Němec.

Na domácí půdě jsme přivítali ve 2. kole soutěže favorita této skupiny, SK Viktorii Jirny. Hráči a celý realizační tým okolo dorostu byl na soupeře před utkáním připraven, ale bohužel některé okolnosti v zákulisí, nám těsně před výkopem neumožnily hrát to, co jsme chtěli a Vojta Fiala nemohl nastoupit. To znamenalo pro trenéry udělat na hrací ploše změny během pouhé jedné minuty !!!

Utkání se vyvíjelo tak, že prvních dvacet minut jsme nevěděli která bije a hosté nás přehrávali. Po dvaceti minutách jsme se zlepšili a bojovali se soupeřem, dá se říci, na úrovni. Chvilkami jsme byli i klidnější na hřišti a dokázali si vytvářet šance a soupeř zmatkoval, čehož jsme nedokázali využít, když jsme mohli, ač nečekaně, dvakrát skórovat. Obrovské šance na malém vápně se zalekl Matěj Kršňák a nedokázal osamocený míč trefit do branky. Druhá šance byla asi nejkrásnější v utkání. Po krásné akci se dostal k míči náš stoper Lukáš Němec, který se před velkým vápnem opřel do střely. Ale co čert nechtěl, trefil levou tyč a od ní se míč odrazil do pravé a pak pryč z brankoviště. Obrovská smůla pro oba hráče a celý tím, který mohl ve 33' vést 2:0. Fotbal je ale o brankách a tak poločas skončil 0:0.

V druhém poločase bojovala obě mužstva a hnala se za vítězstvím. Hosté dokázali v 57' skórovat poprvé. Domácí chtěli odpovědět a vydřít alespoň remízu, která nám nebyla přána. Po chybách v naší obraně hosté skórovali ještě dvakrát. Hráči domácích bojovali až do konce ze všech svých sil. Nicméně konec utkání skončil lépe pro hosty, kteří si odvezli tři body za výhru 0:3.

Děkujeme divákům, který strávili sobotní dopoledne s námi a povzbuzovali mladé hráče. V dalším utkání dorostenci odjíždějí v neděli na hřiště AFK Pečky, kde budou zcela určitě bojovat o další body do tabulky.

Neděle 30. 8. 2015
2. kolo III. třídy, skupiny B
Bohemia Poděbrady B vs. SKMK B-mužstvo   6:0

Hodnocení utkání od Petra Zvěřiny:
Sestava:
Šádek, Albrecht, Hradečný M., Štok P., Malina, Šimon, Sýkora, Suchánek, Smutný, Míča, Vigh (Hejduk).

Tento zápas se nám vůbec nepovedl. Od začátku jsme byli bez pohybu, kazili spoustu přihrávek a dělali jsme obrovské chyby, které soupeř potrestal třemi góly v první polovině utkání. Do druhé poloviny jsme nastoupili s Hejdukem ve střední záloze a hra začala být trochu lepší, ale opět po obrovských hrubých chybách jsme třikrát inkasovali. Musíme rychle zapomenout a přemýšlet o dalším utkání, které se nám (doufám) povede.

2. kolo Postřižinského přeboru mužů Nymburk
SKMK A-mužstvo vs. FK Kovanice   7:1
Branky: vlastní gól soupeře, 2x František Souček,
Jaroslav Mašinda, Roman Kafka, Lukáš Němec,
Ladislav Krejčí.

Hodnocení utkání od Jardy Pařízka:
Druhé mistrovské utkání se neslo v duchu dvou rozdílných poločasů. První poločas byl gólově slabší a z naší strany byl plný chyb v rozehrávce a špatných koncovek. Nebýt pomoci soupeře u prvního gólu, tak by pro nás rozjezd tak optimistický nebyl. Druhý poločas už byl ale o něčem jiném. Během pěti minut jsme soupeři nasázeli tři branky a ten se složil jak domeček z karet. Zbytek utkání byl zcela v naší režii a výsledek 7:1 odpovídal našemu nasazení. Tři body jsou doma a nebýt prvního poločasu, byl by to kvalitní zápas. Chci poděkovat dorostencům za pomoc při utkání, kde předvedenou hrou dokázali, že mohou být platnými členy týmu. Nezbývá než říct, „Hurá na Hrubas“.

34. týden 2015

Sobota 22. 8. 2015
1. kolo Postřižinského přeboru mužů Nymburk
TJ Sokol Všejany vs. SKMK A-mužstvo   1:3
Branky: 2x Ladislav Krejčí, Tomáš Novák

ŽK: 40' Martin Křovina, 45' Lukáš Němec

K obávanému soupeři ze Všejan jsme dorazili v hojném počtu, ale začátek utkání ukázal že obavy byly zcela zbytečné.
První poločas byl v naší režii a už v desáté minutě vstřelil z rohového kopu Láďa Krejčí gól (snad prý i povyskočil) HLAVOU. Na dva nula zvýšil skóre po faulu ve vápně na Marka Kafku opět Láďa Krejčí, který se ujal pokutového kopu. Ve druhé polovině už domácí několikrát zahrozili a zvláště po našich chybách mohli srovnat skóre.

Tlak domácích jsme ustáli a v šedesáté první minutě hlavičkou Tomáš Novák zvýšil skóre na 3:0. Soupeř se nevzdával a snížil na konečných 3:1 dvacet minut před koncem. Poslední dvacetiminutovka byla už jen o faulech a zjitřených emocích.

První mistrovský zápas nové sezóny jsme zvládli a chtěl bych poděkovat klukům, kteří s námi jeli na lavičku a při střídání se na ně nedostalo. Výhra na hřišti soupeře je vždy cenná a se soupeřem jako jsou Všejany, dvojnásob. Jenom nezpychnout a s plným nasazení "převálcovat" za týden Kovanice.

Neděle 23. 8. 2015
1. kolo I.A třídy dorostu, skupiny C
T. J. Star Tupadly vs. SKMK Dorost   1:9
Branky: 3x Lukáš Němec, 3x Matěj Kršňák, Jan Šorm,
František Souček, Petr Tyl.

Sestava:
Matěj Fiala (77' Ondra Hradecký), Martin Hnojil, Vojta Fiala, Lukáš Dufek (70' Jan Strýhal), Jan Holý, Jan Šorm (77' Ondra Souček), František Souček, Lukáš Němec, Vojta Rygl (50' Petr Novák), Jan Svěcený, Petr Tyl (60' Matěj Kršňák).

Poločas utkání: 1:3
Konec utkání: 1:9

Branky:
Lukáš Němec 39',44',82', Matěj Kršňák 70',77',89', Jan Šorm 40', Petr Tyl 53', František Souček 85'.

Po letní pauze, zdravíme příznivce královéměsteckého fotbalu. Co dodat k prvnímu utkání v nové sezóně.

Mírná převaha ze začátku utkání, byla na naší straně. Během několika minut jsme mohli vést už 4:0, ale zakončení akcí, které jsme si vypracovali, jsme nedokázali završit brankou. Místo toho jsme po chybě prohrávali v 15. minutě 1:0, kdy domácí dokázali poprvé ohrozit branku a rovnou i vsítit.

To nás ještě více začala trápit koncovka a místo deseti neproměněných akcí jsme dokázali skórovat jen třikrát do prvního poločasu.

V druhém bylo vše na správné cestě a chlapci si dokázali, i na těžkém mokrém terénu, vytvářet kombinační akce i s krásným zakončením. Soupeř už rezignoval a nedokázal s námi držet krok. Výsledek 1:9 hovoří za vše.

Premiéru za SKMK Dorost si odbyli i nováčci v kádru, kteří opustili žákovskou kategorii a posunuli se o level výše, za což jim děkujeme. Hráčem utkání byl určitě Jan Šorm, kterému se zápas opravdu vyvedl a byl hodně vidět na hřišti. Za první mistrovské utkání poděkování také samozřejmě patří celému dorostu.

Všechny příznivce fotbalu zveme na sobotu 29. 8. 2015 k prvnímu domácímu zápasu, kde přivítáme těžkého soupeře z Jiren. Výkop je v 10:15 hodin.

1. kolo III. třídy, skupiny B
SKMK B-mužstvo vs. Sokol Křečkov A   4:3
Branky: 2x Petr Vigh, Martin Hradečný, Pavel Míča

23. 8. 2015 SKMK B-mužstvo vs. Křečkov A - 4:3 (4:0)
Sestava:
Šádek, Hnojil (Dufek 46'), Hradečný M., Hejduk, Malina, Šimon, Svěcený, Libánský Ruda, Souček, Míča, Vig (Novotný).

Branky:
Vigh (26',44'), Hradečný M. (23' penalta), Míča (28').

První mistrovské utkání bylo o dvou různých poločasech. První polovina byla v naší režii, kterou jsme postupně naplnili čtyřmi brankami. Opět se prosadil nestárnoucí Petr Vigh dvěma góly. Do druhé poloviny jsme nastoupili se dvěma změnami a než jsme se rozkoukali, obdrželi jsme během dvou minut dva góly. Tento vývoj znamenal obrovský útlum ve hře, z kterého jsme se už neprobrali a jen s obrovský štěstím jsme vyhráli 4:3.