Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 1. 2017

Hodnocení A-mužstva od Jardy Pařízka (podzim 2016)

„A“ tým 2016/ 2017 (jaro/ podzim)

Sezóna 2015/ 2016 se dohrála dá se říci z povinnosti a ani výsledky nebyly, až na poslední zápas v Rožďalovicích, nijak oslňující. „A“ mužstvo skončilo na 6. místě Postřižinského okresního přeboru  a jen se potvrdily nemastné neslané výsledky z posledních let. Všichni, co se kolem fotbalu točí, si museli uvědomit, že bez řádného doplnění mužstva  nelze bojovat o nejvyšší příčky, příp. o postup, který by si městecký fotbal zasloužil.

S tím se taky šlo do nové sezóny 2016/ 2017. Vedení klubu vyslyšelo přání trenéra „A“ týmu a během letní přestávky přivedlo pět kvalitních hráčů – brankáře Pavla Hampla, obránce či záložníka Ladislava Táborského a Ondřeje Černovského, útočníka Adama Sítaře a  navrátivšího se Martina Tůmu. Nelze opomenout ani návrat Míry Velenského, který se po roční pauze opět plnohodnotně zapojil do přípravy mužstva. Letní příprava proběhla na hřišti SKMK a v přilehlém okolí a tréninková morálka odpovídala představám trenérů, kdy se ne všichni hráči z pracovních důvodů mohou účastnit všech tréninkových jednotek. Před sezónou mužstvo sehrálo několik přátelských utkání s mužstvy hrajících okresní přebor, ve kterých až na utkání s Jestřábí Lhotou, zvítězilo. Před sezónou vládla spokojenost a jen se čekalo jak mužstvo obstojí v mistrovských utkáních, která bývají přece jen mnohem těžší díky celé řadě okolností než přípravná utkání.

Mužstvo však vstoupilo do sezóny jednoznačným vítězstvím v Přerově, kde se po několik sezón „A“ týmu nedařilo. První porážka však na sebe nedala dlouho čekat a přišla na hřišti jednoho z nejnepříjemnějších soupeřů, na hřišti Hrubého Jeseníku. Již v tomto zápase se začala projevovat velká bolest týmu a to neproměňování brankových šancí a efektivita útočníků. Tento neduh mužstvo provázel takřka celou jarní sezónu a nedařilo se ani jednomu z útočníků. Když k tomu přibyla stopka na několik zápasů za červenou kartu pro Romana Kafku a následné zranění žeber, pouze se čekalo jak se útočníci s rostoucím tlakem poperou. Naštěstí se v závěru podzimní části přeci jen jejich výkony zlepšily, ale dvacetigólový střelec, jak tomu je u ostatních mužstev z čela tabulky okresního přeboru, mužstvu schází.

Během podzimu mužstvo zaznamenalo několik pozoruhodných výsledků především na hřištích soupeřů, vítězství v Kostelní Lhotě a v Kostomlatech nebyla vůbec jednoduchá, ale týmový duch, bojovnost, kvalita a lepší trénovanost překlopily misky vah na naši stranu, což byla výrazná změna oproti předcházejícím sezónám, kdy jsme z hřišť těchto soupeřů vozili body minimálně. Bohužel přišly i zbývající dvě porážky a to v Ostré, kde se projevila kvalita domácího kádru doplněná o hráče divizního „A“ mužstva a především neočekávaná porážka v Semicích. Tento zápas byl asi jediným klasickým „propadákem“ v podzimní části, kdy si mužstvo po dvou vítězstvích nejspíše myslelo, že se soupeři porazí sami a ani jeden z 15 hráčů, kteří se v tomto zápase objevili na hřišti, neodehrál ani svůj standard. Bylo znát, že v tomto zápase nenastoupila osa týmu Jarda Blažek, Ladislav Táborský a v záloze chyběl pro nemoc Martin Tůma. Bohužel se navíc v tomto zápase zranil do té doby nejlepší hráč a střelec mužstva Lukáš Němec. Mužstvo však do konce podzimní části v domácím prostředí neztratilo ani bod a především v utkáních v téměř neregulérních podmínkách zvítězilo s mužstvy Rožďalovic a především Všejan. Ukázalo se, že kvalitou, bojovností a týmovým výkonem, dokážeme porazit jakéhokoliv soupeře Postřižinského okresního přeboru. Po podzimní části je tak „A“ mužstvo na velmi dobrém druhém místě OP, pouze o skóre za první Ostrou.

Co se týče hráčů, tak v podzimních zápasech po úvodních menších komplikacích, mužstvo držel brankář Pavel Hampl, v záloze se až do svého zranění velmi dobře jevil Lukáš Němec, výborné výkony předváděl Martin Tůma a po sžití se s týmem, Ondřej Černovský. Překvapením byly velmi dobré výkony Radka Tyla na pozici krajního obránce. Mile překvapil většinou střídající Ondřej Janouch, který zaznamenal výkonnostní vzrůst díky své píli a tréninkové morálce.

 

Statistika odehraných minut a vstřelených branek: 

Hráč Počet odehraných minut Vstřelené branky
     
Pavel Hampl 1.080 minut brankář
Ondřej Černovský 1.079 minut 0
Adam Sítař 1.063 minut 7
Jaroslav Blažek 984 minut 2
Martin Tůma 963 minut 6
Miroslav Velenský 930 minut 4
Radek Tyl 929 minut 1
Petr Novotný 888 minut 0
Ladislav Táborský 784 minut 1
Roman Kafka  702 minut 7
Martin Hradečný 675 minut 0
Lukáš Němec 625 minut 5
Ondřej Janouch 436 minut 1
Marek Kafka 205 minut 0
Pavel Štok 169 minut 1
Martin Křovina 136 minut 0
Aleš Sabo 90 minut 1
Ladislav Krejčí 69  minut 0
Tomáš Solčanský 27 minut 0
Aleš Brzák 16 minut 0
Vlasta Konhefr  14 minut 0
František Souček 7 minut 0
Radek Libánský  5 minut 0
David Matoušek 4 minut 0
Ondřej Votava 1 minut 0
     
Nenastoupili:    
Pavel Kopecký    
Oldřich Bíža    
Roman Šádek    
     

Během podzimní části se tak na soupisce objevilo celkem 28 hráčů, dík patří hráčům „B“ týmu, kteří doplňovali kádr v případě potřeby: Ladislav Krejčí, Pavel Štok, Aleš Brzák, Marek Kafka,  Aleš Sabo a další.
Základní sestava nastupovala s věkovým průměrem 26,4 let. 
Pro porovnání:
Všejany - 30,7 let
Ostrá - 28,5 roků
Rožďalovice - 25,7 let

Mužstvo obdrželo 28 ŽK a 1 ČK.
Pevně věříme, že zimní přípravu absolvují všichni hráči současného kádru včetně hráčů „B“ týmu a vedení se podaří doplnit kádr tak, aby se mužstvo pokusilo o postup do 1.B třídy. Stále je co zlepšovat nejen u hráčů, ale i v komunikaci mezi mužstvy a nastavení priorit v klubu, v neposlední řadě v kvalitě hrací plochy a prezentaci klubu na webových stránkách, kde jsme bohužel v posledních dvou sezónách vyklidili pozici nejlepšího webu v širokém fotbalovém okolí.

Dále bychom chtěli poděkovat Daně Hradečné a Járovi Pařízkovi, kteří se podíleli na fungování mužstva a bez kterých by mužstvo nebylo tam kde je. Takže  v pr…..

Jaroslav Pařízek