Jdi na obsah Jdi na menu
 


O vzniku SKMK B-dorostu očima Antonína Píši

Vážení příznivci královéměsteckého fotbalu, rád bych vám touto cestou sdělil jednu zásadní novinku, která se v našem klubu odehrála.

Fotbalový oddíl SK Městec Králové se rozrostl o nový tým a to konkrétně o SKMK "B -dorost".

946791_531038416954068_2072865399_n.jpg

Dovolte několik slov o vzniku tohoto týmu.
Vše začalo představou nebo spíše obavami o budoucnost SKMK dorostu. Musel jsem něco změnit, něco vymyslet, něco podniknout, protože jinak by nadcházející fotbalové sezóny SKMK dorostu byly podle mě v ohrožení. Zasvěcení vědí, že jsme minulou sezónu v rámci okresního přeboru vyhráli a postoupili tak následně do I. A třídy. V současnosti máme kádr na to odehrát jednu sezónu. Ale s kým budeme pokračovat v dalších letech? Je nutné vytvořit zálohu SKMK Dorostu.

Začal jsem tedy na vlastní pěst realizovat tuto smělou myšlenku. Tušil jsem, že to nebude jednoduché. Po pár dnech "zjišťování situace" jsem se dozvěděl, že sousední SK Sokol Opočnice, by rád založil dorostenecký tým. Dle mých informací ale neměli potřebný počet hráčů, aby tento tým mohli postavit. Asi tušíte, co mě napadlo, 1 + 1 = 2 :o))

Teprve teď začal ten správný kolotoč. Vyjednávání, schůzky, hromady telefonních hovorů, nadšení, zklamání. Přestože to opravdu nebylo jednoduché, podařilo se mi domluvit vše potřebné a dostal jsem "požehnání" od vedení SK Sokol Opočnice. V tomto bodě se musím na chvíli zastavit a poděkovat panu Daliboru Vaněčkovi, který odvedl veliký kus práce při vzniku nového dorosteneckého týmu.

Další kolotoč jednání byl teď na straně SK Městec Králové. Ani tato jednání nebyla procházkou v růžové zahradě. Ale nakonec jsem i od fotbalového oddílu SKMK dostal zelenou. Nic už nebránilo dojít si pro přihlášku do okresního přeboru jako nováček:

SK MĚSTEC KRÁLOVÉ DOROST - B


Dlouhé týdny jednání, cestování, telefonování a nervů se konečně zúročily a přiznám se, že mi ze srdce spadl převeliký balvan.

Pro několik lidí, kteří mě od tohoto záměru zrazovali a moji snahu odsuzovali, to musela být "rána". Ale život jde dál a já této myšlence dalšího dorosteneckého týmu věřím. Ti škarohlídi snad jednou ocení, že je to krok správným směrem.

Takže milí přátelé, kamarádi a příznivci fotbalu, tímto oficiálně oznamuji, že SK Městec Králové má dvě zastoupení v dorosteneckých soutěžích.

DOROST A začne sezónu 2013/ 2014 v I. A třídě (sk. B) 24. srpna 2013 v 10:15 hodin na hřišti soupeře AFK Milovice.

DOROST B začne sezónu 2013/ 2014 v okresním přeboru 1. září 2013 v 10:15 na domácím hřišti (hřiště Opočnice) se soupeřem Sokol Kostomlaty.

Nově vzniklý SKMK B - dorost bude mít domácí hřiště v Opočnici !!!
Mysleli jsme i na permanentkáře. Jejich "PERMICE" platí i na hřišti v Opočnici pro všechna domácí mistrovská utkání SKMK B - dorost.

Ještě jednou děkuji panu Vaněčkovi a všem ostatním, kteří mi pomáhali anebo jen "drželi palce".

 

S pozdravem a přáním co nejlepších výsledků
všech našich mužstev SK Městec Králové.
Antonín Píša.