Komentáře odehraných utkání - 2016

2. kolo, Okresní přebor žáků, skupina A
Neděle 4. 9. 2016, 14:30 hodin, hřiště SKMK
SKMK Žáci vs. Všechlapy - 10:1

První ostrý zápas na domácím hřišti jsme zvládli úspěšně. Musím kluky pochválit za kolektivní výkon a několik akcí sneslo i parametry moderního fotbalu. Naši střelci, zejména útočníci potřebují takové zápasy, aby se pro ně postupné proměňování šancí stalo rutinní záležitostí. V nedělním zápase za celkový přístup a bojovnost musím vyhlásit nejlepším hráčem Petra Brzáka.

Tréninky: Úterý 6. 9. 2016 od 17:00 hodin a v pátek 9. 9. 2016 od 17:00 hodin.
Odjezd k zápasu do Sán v sobotu ve 13:30 od Staré pošty.
Petr Havránek, trenér

-------------------------------

3. kolo, I. A třída dorostu, skupina C
Sobota 27. 8. 2016, 10:15 hodin, hřiště SKMK
SKMK Dorost vs. SK Union Čelákovice - 8:2

Po letní pauze zdravíme všechny příznivce fotbalu. Hráči Dorostu se v období prázdnin připravovali na nový ročník v 1.A třídě dorostu skupiny C. Tréninky probíhaly v plném proudu a kluci odehráli v rámci přípravy pět přátelských utkání. Rychlý souhrn zápasů před novou sezónou:
FC Hradec Králové (ženy) vs. SKMK - 2:5
SKMK vs. Sokoleč -  5:5
SKMK vs. Loučeň - 2:3
SKMK vs. Sány - 2:3
Lovčice vs. SKMK - 2:2

První mistrovské utkání dorostenci odehráli doma proti SK Union Čelákovice. Respekt před soupeřem byl velký, jelikož v minulých sezónách se nám proti tomuto týmu moc nedařilo. Někteří hráči dosavadního týmu si to dobře pamatovali a tak bylo potřeba hráče připravit na tento zápas psychicky. Samotný zápas se pro nás vyvíjel dobře, když jsme v 8.minutě vedli 1:0. Hráčům to dalo větší sebevědomí a úsměv na tvářích. I když soupeř ve 14.minutě vyrovnal na 1:1, tak i přesto jsme měli velkou převahu a byla to jen otázka času, kdy přidáme další branky. Poločas skončil 3:1 a na hráčích bylo vidět velké uvolnění a chuť hrát jako tým. To se projevilo i na výsledku, který naši dorostenci stanovili na 8:2. I když bylo dalších nespočet akci, které neskončily brankami, tak je pro hráče takový vstup do sezóny určitě příjemný. Nejlepší hráč zápasu: Tým SKMK Dorost.
V dalším kole odjíždí SKMK Dorost v sobotu 3. 9. 2016 na hřiště "Sokol Jestřabí Lhota", kde bude bojovat o další body do tabulky.

1. kolo, Postřižinský přebor mužů
28. 8. 2016, 17:00 hodin, hřiště Přerov nad Labem
Přerov nad Labem vs. SKMK A-mužstvo - 1:9
Sestava:
Hampl, Táborský, Novotný, Černovský, Blažek, Němec, Křovina, Tůma, Kafka R., Sítař, Velenský.
Góly:
7’ Kafka Roman, 30’ Blažek, 46’ Sítař, 56’ Tůma, 60’ Velenský, 61’ Velenský, 75’ Sítař (PK), 83’ Sítař, 88’ Štok.
Střídání:
70’ Janouch (Křovina), Tyl (Velenský), 78’ Štok (Němec).

Nejlepší hřáči: Celé mužstvo

Děkuji za bojovný výkon a chválím kluky za dobře odehrané první utkání na velkém hřišti. Proti zkušenému mužstvu SK Sokoleč jsme mohli i při troše štěstí uhrát i remízu po nevyužití brankových šancí v druhém poločase.
Trenér žáků SKMK: Petr Havránek.