13. kolo - Postřižinského přeboru mužů Nymburk
SKMK A-mužstvo vs. TJ Sokol Přerov nad Labem   1:1

13. kolo - Okresní soutěže III. třídy, skupiny B

13. kolo - I. A třídy staršího dorostu, skupiny C
TJ Liblice vs. SKMK Dorost   0:1
Branka: Ondra Janouch

Hodnocení utkání od Antonína Píši:
Zdravím všechny příznivce sportu, který se nazývá fotbal. Naši dorostenci odjeli na poslední zápas podzimní části sezóny na hřiště nováčka této soutěže - TJ Liblice.

Jak už je dané a psané, tak se stále potýkáme s velkou absencí hráčů a jinak tomu nebylo ani v posledním zápase. Pro začátek se přiznám, že jsem tento zápas bohužel neměl možnost sledovat jakožto trenér, z důvodů pracovní vytíženosti a tak jsme spolu komunikovali přes telefon. I přesto jsem chlapce a realizační tým vypravil na cestu se slovy: "Chci tři body jinak se nevracejte :-)" Sestavu jsme dali dohromady ještě před odjezdem, ono nebylo moc co měnit, tak že to bylo jednoduché. Po informaci od realizačního týmu a kapitána mužstva jsem se dozvěděl následující. Zázemí pro hráče bylo příjemné, ale hrací plochu připomínalo spíše kopcovité hřiště, na kterém se hrálo před mnoha a mnoha lety. Rozměry možná hraničily i s pravidly fotbalu. S těmito parametry museli mladíci nastoupit a odehrát poslední zápas.

První poločas byl ve znění (Bože, to je zase bída a utrpení), ale jak já to znám, tak vždy nám malé hřiště dělalo problémy. I přesto si naši svěřenci našli cestu k útokům a při tragické hře jsme i přesto byli lepší, i když jsme branku nevstřelili. Domácí byli ještě horší jak my, takže si asi každý dokáže udělat obrázek o vývoji prvního poločasu. Jelikož to bylo malé hřiště, tak všichni byli namačkaní na středu hřiště. Poločas tedy 0:0.

Do druhého poločasu šli hráči s tím, že se hra musí roztáhnout a musíme využívat krajní obránce, záložníky. Pak z toho bude nějaký pohledný, kombinační fotbal. Hráči si to vzali k srdci a vše hned šlo líp. Šance a kombinační hra v druhém poločasu nám přinesla po krásné kombinační akci ovoce v podobě krásné branky kapitána mužstva Ondry Janoucha. Stav v cca 63. minuta 0:1. Domácí hráči se snažili o vyrovnání, ale naše obrana (které druhý zápas po sobě vládne na postu stopera Adam Brambora), byla proti vyrovnání. Jelikož jsme už další branku nepřidali (i když jsme opět dokázali zazdít tutové šance), tak se stav po devadesáti minutách nezměnil a my mohli slavit. Konečný stav 0:1. Hurá :-)

Díky všem za podzimní část sezóny, i když to nebylo podle představ, ale snad nám jaro vyjde v lepším světle a hlavně bez zranění, která nás pronásledují celým podzimem. Realizační tým a hráči končí podzimní část ročníku 2014/2015 a tímto všem příznivcům a fanouškům přejí krásné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok 2015. V příštím roce se na vás budeme opět těšit. Mějte se krásně ...