12. kolo - I. A třídy staršího dorostu, skupiny C
SKMK Dorost vs. FC Velim   1:1
Branka: Jirka Hrubý

Hodnocení utkání od Antonína Píši:
Naši dorostenci odehráli své předposlední utkání na domácí půdě proti FC Velim. Souboj třináctého týmu s pátým napovídal, že to bude fuška, odehrát utkání s dobrým výsledkem.

Před zápasem, jsme se potýkali s velkou marodkou a zraněními. Takže už v pátek po tréninku jsem měl jasno v sestavě. Z informací (které jsem měl k dispozici), jsem věděl, že na zápas dorazí devět hráčů plus brankář. Takže sestavit konkurenceschopný tým bylo velmi těžké. Po ostudě v Jestřábí Lhotě se mně moc dobře nespalo. Také jsem toto utkání odmítl komentovat na webu SKMK, protože výkon pana rozhodčího byla jedna velká fraška (názor A. Píši, pozn. webu SKMK).

Před zápasem s FC Velim jsme deset hráčů rozestavili tak, že někteří na těch postech hráli možná i poprvé v životě. Věděli jsme, že na druhý poločas nám dorazí ještě jeden hráč, aby doplnil tým. Nicméně zápas jsme zahájili s devíti hráči v poli + brankář. Někdo si mohl myslet, že jsme to postavili na obranu, abychom nedostali spoustu branek, ale tak to nebylo. Tentokrát jsem našim chlapcům řekl, že s tím co je v kabině, se nedá moc vymýšlet. Také jsem se omluvil některým hráčům za to, že budou muset hrát na postech, o kterých se jim nezdálo ani ve špatných snech. Od sestavy jsme šli k pokynům, které byly jednoduché. Nechtěli jsme být zatažení a jen bránit. Chtěli jsme, aby jeden hráč stále obtěžoval stopera a obránce hostí a zbytek týmu, ať si zahraje fotbal. Tyto pokyny trenérů byly v zápase velikým přínosem. Hosté přijeli v počtu, o kterém se mně může jen zdát (16 hráčů). Bylo na nich bylo vidět, že si chtějí odvézt tři body a obhájit svoji pozici v tabulce.

Zápas začal a jak jsme předpokládali, tak hosté na nás vlítli jak hurikán. Bohužel nám pár minut trvalo, než jsme si zvykli na rozestavění. Hosté toho dokázali hned na začátku využít a vstřelili první gól. Stav 0:1 v šesté minutě. Každý asi v tu chvíli čekal debakl a další prohru domácího týmu. Opak byl pravdou. Když jsme se konečně rozestavěli a uvědomili si, co má každý hráč dělat, tak nás bylo najednou plné hřiště a hosté jen koukali, co se děje. Hra našich chlapců byla přesně taková, jakou jsem po nich chtěl. Dokázali jsme vymazat ze hry oba útočníky, kteří si ani nedokázali zpracovat balon. Všude jsme byli dřív a o tom je fotbal. Hlavně je to pak krása se na to dívat. Bohužel jsme nedokázali stále vstřelit branku. Ve čtyřicáté minutě nás doplnil poslední hráč, takže nás bylo jedenáct a tlak z naší strany byl ještě větší. Poločas přesto skončil 0:1.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme hrát jako první poločas. Na chlapcích bylo vidět, že chtějí i vyhrát. Nálada a atmosféra v kabině byla tak uvolněná, že nemělo cenu říkat nějaké chytré řeči o fotbale, ale spíše je nechat jen odpočinout a čekat na druhou půli. Ve druhém poločase jsme na soupeře vlítli jak tornádo my. Hosté jen koukali, cože se to děje. Náš tlak a nádherná kombinační hra nás odměnila po devíti minutách vyrovnávacím gólem. Stav 1:1. Říká se, že druhý poločas je většinou už bez sil. My jsme už po několikáté v utkáních ukázali, že umíme hrát druhý poločas ještě líp, než ten první. Chlapci byli všude první. Přihrávky, kombinace, bránění, přečíslení - prostě vše, co k fotbalu patří. Hostující trenéři rezignovali a na vlastní hráče už ani nemluvili. Byli jsme prostě tým, který vládl na hřišti. Jediné, co se nepovedlo, bylo získat tři body namísto jednoho. Měli jsme spoustu šancí po krásných akcích, ale bohužel celý podzim se trápíme s proměňováním branek. I přesto to byl nejhezčí zápas podzimu. A když naše hráče začali povzbuzovat i diváci, utkání dostalo ještě lepší fotbalovou atmosféru. Konečný stav 1:1.

Poděkování divákům, že vydrželi až do konce a povzbuzovali naše hráče k nejkrásnějšímu fotbalovému výkonu podzimní části. Samozřejmě i hráčům děkuji a doufám, že dokážeme přenést jak výbornou náladu, tak i krásnou hru na poslední zápas podzimu na hřiště nováčka soutěže TJ Liblice.

Sobota 8. 11. 2014
12. kolo - Postřižinského přeboru mužů Nymburk
TJ Sokol Všejany vs. SKMK A-mužstvo   0:2
Branky: 2x Míra Velenský

Hodnocení utkání od Jardy Pařízka:
Konečně!
Posílení o Jirku Poděbradského, Radka Libánského, Adama Bramboru a Kubu Hornofa jsme odjeli na poslední venkovní mistrovský zápas k nováčkovi soutěže, TJ sokol Všejany. Pohled do tabulky a bilance našeho soupeře dávaly tušit nesnadný zápas. Nikdy bych si nemyslel, že to někdy napíšu, ale přátelská a pohodová atmosféra na hřišti soupeře před a po zápase mě příjemně překvapila.

Po úvodním hvizdu začal zápas svižně. Malé hřiště, které nám dělá většinou problémy, se stalo ringem vyhroceného zápasu, který byl plný soubojů, brejků a faulů. První poločas byl jasně v naší režii a soupeř který nestíhal odvracel naše útoky čím dál obtížněji. Ve 36. minutě se konečně zadařilo. Po skvělé přihrávce od Martina „Defa“ Tůmy se skvěle trefil (KONEČNĚ!) Míra Velenský. Poločas se dohrál v naší režii, vybudovali jsme si zde několik šancí a rozhodčí nám upřel penaltu (nechápu k čemu ty šašky poslali tři!). Ve druhém poločasu měla hra stejný spád, ale soupeř se začínal pomalu prosazovat. Na druhé straně jsme i my měli pár dobrých šancí, u kterých nám chybělo trochu toho štěstí. Pak přišla 65. minuta, kdy se trefil hlavou opět Míra Velenský po krásné přihrávce Dana Sedláčka. Hosté zvýšili svůj tlak až před konce, ale mimo dvou střel na bránu jim to nebylo nic platné.

Výhra 0:2 a tři body do tabulky jsou zaslouženou odměnou za předvedený výkon. Kluci se semkli a předvedli, že jde hrát srdcem. Dlouho jsem je neviděl mít radost ze hry a vypustit na hřišti duši (v některých případech pneumatiku). Škoda, že se zranil Tomáš Novák, který zřejmě bude chybět v posledním zápase s Přerovem. Chtěl bych zde poděkovat všem, co nám pomohli a nastoupili k zápasu, byť jen na několik minut. Nadpis měl možná znít „Chtěli jsme vyhrát a vyhráli jsme!“ ale KONEČNĚ mohu říct, že si takhle představuji dobře odvedený zápas.

Neděle 9. 11. 2014
12. kolo - Okresní soutěže III. třídy, skupiny B
SKMK B-mužstvo vs. TJ Sokol Sloveč   2:1
Branky: 1x vlastní gól soupeře, 1x Láďa Krejčí

Hodnocení utkání od Tomáše Vízka:
Tento zápas jsme vyhráli díky nesmírné bojovnosti a touze po vítězství všech hráčů, kteří zasáhli do hry. Nebýt branky v poslední minutě utkání, bylo by toto hodnocení jiné. Opět se ale potvrdlo pravidl, že fotbal se hraje 90. minut. Po rozpačitém prvním poločase, kdy soupeř nepříjmně hrozil z brejků, jsme po nedůrazu naší obrany inkasovali. Možnost vyrovnání měl Ondra Votava, ale trefil jen tyč. V druhém poločase se hrál fotbal, jak se na tradiční derby sluší a patří. Díky výbornému závěru jsme urvali vítězství na svoji stranu. Nejprve si hosté dali vlastní branku, následně mohl v 88. minutě rozhodnout Jarda Smutný, ale svoji šanci neproměnil. Nakonec si v 90. minutě svoji chvilku slávy vychutnal Láďa Krejčí. Naběhl si na centr a nikým nehlídán prostřelil brankáře.