10. kolo - I. A třídy staršího dorostu, skupiny C
SKMK Dorost vs. FK Litol   1:2
Branka: Lukáš Němec

Fotky z utkání jsou tady ...

Hodnocení utkání od Antonína Píši:
Uběhl týden a náš dorost hostil na domácím stadionu FK Litol. Bohužel už před zápasem jsme věděli, že to nebude jednoduché. Naše marodka se rozrostla o tolik hráčů, že jsem byl nucen před zápasem povolat posilu SKMK A-mužstva - Lukáše Němce, aby nás bylo alespoň jedenáct. I když vím, že se na mě posype hromada popelu za to, že tento hráč nastoupil za dorost. V ten samý den totiž hrálo naše A-mužstvo, ale nic jiného mně nezbývalo. Hráč samozřejmě neodmítl a byl hlavním článkem u zrození pohledného utkání, za což mu děkuji. Vím, že některým se toto rozhodnutí nelíbí, ale fotbal je o jedenácti hráčích a v tuhle chvíli jsem takzvaně "dal hlavu na špalek".

Do branky se nám vrátil po měsíčním zranění Matěj Fiala a tak mohl František Souček po dlouhé době okusit, co to je běhat po hřišti. Ale v zápětí jsme tomuto hráči určili opět novou roli. Jelikož jsou oba naši stopeři nemocní, musel jít někdo na stoperskou dvojici s Lukášem Němcem. Pokyny a rozestavění bylo na světě a tak se šlo na věc. Nechtěli jsme jen bránit a čekat na brejky. Prostě jsme chtěli hrát fotbal, což se nám od prvních minut dařilo a kluci byli ve všem lepší. Kombinace, bránění, útok. Na tu hru se dalo krásně koukat, samozřejmě chybičky se dělají, ale i přesto jsme byli lepším týmem. Avšak v 17. minutě kopali hosté rohový kop a hned z první šance dali gól. Na klukách bylo vidět, že dnes opravdu chtějí vyhrát a drželi se plánu.  V průběhu hry jsme si vytvořili krásné akce a brejky, ale jakmile se nějaký náš hráč řítil na hostujícího gólmana, pokaždé nás zastavil sudí píšťalkou pro údajný ofsajd, bohužel. Sudí nás (dle mého názoru) hodně poškodil a naši hráči byli hodně naštvaní, jelikož v tuto chvíli mohl být výsledek úplně jiný. Takže jsme byli rádi, když první poločas skončil. I když bohužel pro nás nepříznivým výsledkem 0:1.

V kabině jsme se uklidnili s tím, že chceme pokračovat v tom, co jsme hráli na začátku zápasu. To se nám v druhém poločase dařilo, soupeře jsme nepustili skoro k ničemu a drželi jsme ho na vlastní polovině. Nervozita hráčů hostí se stupňovala a s ní přibývaly i fauly a diskuze. Naši hráči začali oplácet stejnou mincí. Patnáct minut se soupeř nedostal na naší polovinu. Ale hned při první šanci, kdy se hostující hráči dokázali vymanit z obrané poloviny, jsme vyrobili faul. Následoval přímý kop, který soupeř proměnil v branku. V 60. minutě to tedy bylo 0:2.

Celou dobu jsme měli ve všem navrch, ale bohužel dvě obdržené branky v naší síti hrály pro hosty a my jsme byli nuceni udělat "škatulata hýbejte se". Hráče jsme proházeli a v 75. minutě se po krásné kombinační akci prosadil Lukáš Němec. V tu chvíli naši borci nastartovali druhé motory a plnou parou se vrhli k vyrovnání. Bojovnost všech (ale úplně všech hráčů) bohužel nebyla odměněna alespoň vyrovnávací brankou a tak konec zápasu stanovil výsledek 1:2. Smůla na našich kopačkách se nás stále drží. Hostující brankař neudělal jedinou chybu a vlastně on vydřel hráčům Litole (pro ně utrápené) vítězství.

Je to obrovská škoda pro naše hráče, kteří dnes předvedli (i v tomto složení), že chtějí hrát fotbal a umějí hrát fotbal. Zaroveň také potvrdili, že to, co se stalo minulý zápas v Čelákovicích, byl jeden velký omyl. Poděkování všem klukům za odvedený výkon je dnes na místě. Takže vám všichni děkujeme chlapci. Na příští utkání odjíždí SKMK Dorost v neděli, na hřiště TJ Sokol Jestřabí Lhota.

10. kolo - Postřižinského přeboru mužů Nymburk
TJ Hrubý Jeseník A vs. SKMK A-mužstvo   2:0

Hodnocení utkání od Jardy Pařízka:
Nejhorší zápas sezóny
Opět se projevila marodka a odjeli jsme k soupeři s poslepovaným kádrem. Je s podivem, že od začátku sezóny jsme ještě neměli stejnou sestavu. Tato nesouhra se více či méně občas projeví, ale jaký důsledek to mělo tentokrát nikdo nečekal. To, že se již poněkolikáté zrušil úterní trénink pro nedostatek lidí, dokresluje celkovou formu našeho mužstva.

Zápas začal a první minuty nenasvědčovaly konečnému výsledku. Hra nahoru dolů i pár šancí na naší straně se jevilo jako příslib tří bodů. Bohužel přišla osmnáctá minuta a z faulu na Míru Velenského ve vápně přišla naše šance ujmout se vedení z pokutového kopu. Penalty se ujal Martin Křovina, který bohužel trefil na středu brány brankáře. A bylo po zápase. Od té doby naše hra vypadala hrozně. Nepřesné přihrávky, nedůraz v soubojích a laxnost některých hráčů na hřišti, to vše vyústilo v gól hostí. Očekával bych, že po tak příšerném prvním poločase přijde v kabině domluva, změna sestavy a celkově lepší přístup týmu. Kromě vystřídání Martina Křoviny se nestalo nic a naše mizérie pokračovala. V padesáté minutě svitla naděje a po oplácení soupeře jsme měli početní výhodu.

Naděje zhasla stejně rychle jako svitla, protože to prakticky nic nezměnilo. Navíc soupeř přidal druhý gól a nás poslal do kolen. Aby toho nebylo málo, dostal náš brankář Štefan Csók červenou kartu, která už nemohla být spornější a pan rozhodčí Karlík by se měl přinejmenším za svůj výkon stydět. (názor Jardy Pařízka, pozn. webu skmk.cz) Nezvládnutí funkce kapitána je už jen konečnou tečkou za celým zpackaným utkáním.

Bylo mi vyčteno nastoupení Lukáše Němce v ranním zápase dorostu, kde byl atakován a jeho výkon tak nebyl stoprocentní. Z části na tom sice nesu vinu, ale svádět náš neúspěch na výkon sedmnáctiletého kluka, je neskonale trapné a pokrytecké. Někdo se snaží vinit z prohry vše a všechny, jen ne sebe. Chtěl bych zde poděkovat Lukáši Pospíšilovi za pomoc, kterou našemu týmu poskytl a doufám v uzdravení zbytku týmu pro příští derby s Běrunicemi.

Někdo říká, že je to jen fotbal a chleba kvůli tomu dražší nebude, ale jak se mají cítit ti poctiví a zodpovědní hráči, kteří jsou posuzováni jako ten lajdácký zbytek? Nezbývá nic jiného než doufat ve zlepšení a výhru v našem „velkém“ okresním derby.

Hodnocení od Tomáše Vízka:
Po vítězném utkání by měla být spokojenost, ale mýma očima to byla jen povinná výhra proti flegmatickému soupeři, který přijel pouze odehrát mistrovské utkání. V první půli jsme otočili stav z 0:1 na 2:1, ale že by to byla nějaká fotbalová krása, tak to ani náhodou. Druhý poločas jsme dobývali soupeřovu branku až do 87. minuty. Uklidňující gól vstřelil navrátilec na zelený pažit, nám všem známý "Keša".

Pochvalu za svůj výkon mezi muži si zaslouží Adam Brambora, který opět potvrdil svůj fotbalový talent. Při pohledu na vyrovnanou tabulku a naše výkony mně přijde až s podivem, že jsme tak nahoře. Na druhou stranu je to dobře, hlavně kvůli sebevědomí hráčů před koncem podzimní sezóny.

Vraždění neviňátek v Pátku!

Náš předposlední tým tentokrát vyjel k poslednímu týmu tabulky. Náš tradiční soupeř TJ Pátek byl jistě vidinou souboje se soupeřem na chvostu tabulky nabuzen a očekával možnost prvního bodového zisku. My jsme si ovšem mysleli to samé a trenér Honza Malina připravil své mužstvo (včetně Aničky Ryglové, pozn. webu skmk.cz) na tento zápas, jak nejlépe mohl. Částečná marodka dala tušit, že to nebudeme mít lehké.

Samotný zápas začal v poněkud nepříznivých povětrnostních podmínkách, ale už v první, páté a sedmé minutě vstřelil Honza Albrecht góly a uklidnil tak nervózní srdce našich fanoušků. Následovali ho Dan Malina a Štěpán Lojka. Náš klubový fotograf Miloš Mužík ani nestačil stíhat fotit. Akce za akcí, útoky a brejky to vše doprovázené pokyny trenérů, kteří vybízeli svoje mužstva k lepšímu výkonu, vykreslovaly atmosféru napjatého duelu, který dirigoval náš tým. Gólová smršť neustávala a do konce prvního poločasu se ještě trefil Tomáš Hotovec, Štěpán Lojka, Lukáš Ifka a dvakrát Martin Malina.

Po krátkém občerstvení na straně dětí (hospoda měla zavřeno) začal druhý poločas. Probíhal stejně akčně jako první a gól tudíž na sebe nenechal dlouho čekat. Vstřelil ho Štěpán Lojka. Domácí se poprvé gólově prosadili, až v dvacáté osmé minutě kdy hráč s číslem osm vsítil gól. Naši odpověděli dvěma po sobě jdoucími góly Daniela Maliny. O pár minut později se trefila Anička Ryglová, jediná zástupkyně něžného pohlaví v týmu. Matěj Valášek a Tomáš Hotovec přidali další góly a už to vypadalo, že výsledek 1:16 bude konečný. Dvě minuty před koncem se ale opět prosadili domácí, za které tentokrát skóroval hráč s číslem dva (mimochodem nejlepší hráč na hřišti, pozn. webu skmk.cz). Na konečných 2:17 upravil skóre Matěj Valášek. Po celé utkání podržel tým brankář Adam Školník, který pochytal nejednu soupeřovu střelu.

Hladké vítězství, které nám do tabulky připsalo tolik potřebné body bylo dobojováno. Osobně mě překvapilo, že už v tak raném věku jde poznat fotbalový talent. Za některé přihrávky a zpracování míče by se nemusel stydět ani dorostenec. Tým oslavil vítězství "v mekáči" a má před sebou zimní pauzu. Někdo by podotkl, že devět bodů v tabulce po konci podzimní části je málo, ale tady přece nejde o body a vítězství, protože dětské odhodlání a nezčeřená radost z každého gólu, je to nejhezčí na této okresní soutěži.