9. kolo - Okresní soutěže III. třídy, skupiny B
TJ Sokol Seletice vs. SKMK B-mužstvo   0:2
Branky: Ondra Votava, Petr Vigh

Hodnocení utkání od Tomáše Vízka:
Po dvou porážkách jsme opět (v kombinované sestavě) zvládli utkání na výbornou a připsali si do tabulky cenné 3 body. Za naše vítězství může zodpovědný a bojovný výkon všech hráčů, kteří zasáhli do zápasu. V prvním poločase byl soupeř malinko lepší, ale naše defenziva fungovala dobře. V druhé půli jsme si počkali na svoji šanci, která přišla v 68. minutě, kdy z rychlého brejku zavěsil Ondra Votava. Pojistku v podobě druhého gólu zajistil nestárnoucí Petr Vigh, když hlavou po centru Tomáše Sýkory uklidil míč do sítě soupeře. Dík patří i hráčům, kteří nastoupili do utkání přes své zdravotní potíže a pomohli tak k vítězství. Kaňkou na tomto zápase je zranění kolene Tomáše Solčanského, které snad nebude vážné.

Hodnocení utkání od Antonína Píši:
Naše dorostence čekala o víkendu cesta na hřiště SK Union Čelákovice. Měl to být souboj o nějaký ten bodík do tabulky pořadí, i když jsme věděli že tento tým doposud nastřílel nejvíc branek ze všech týmů a pere se o první místo v tabulce s týmem SK Zeleneč.

Zápas se odehrával na vedlejším hřišti v Toušni. Hřiště mělo rozměry podle tabulek ty nejmenší a k tomu byla ještě nad hřištěm mlha. Nicméně před zápasem chtěli trenéři po hráčích jednoduchou věc. Jelikož hřiště bylo strašně malé, tak jsme chtěli rychlé dvě, tři přihrávky a střelbu. Nic jiného na takovém plácku nemůžete vymýšlet. Například ve stylu kombinace a protiútoku, když jste na hřišti namačkaní jako sardinky. Bohužel naše pokyny si hráči nevzali k srdci a než se v prvním poločase rozkoukali, tak už lovili balon z branky hned v první minutě. Chyba ve středu v rozehrávce byla ihned potrestána. První minuta stav 1:0.

Od začátku si hráči domácích vzali taktovku hry pod svá křídla a my jen koukali, co se vlastně děje. Jediný hráč SKMK neměl ani šajnu o tom, co se vlastně na hřišti děje. A místo toho, abychom se vzchopili, jsme začali být neskutečným způsobem agresivní a jediné, co jsme dokazovali bylo to, že jsme faulovali. Do 25. minuty náš brankař František Souček útočníkům soupeře odolával a dokázal tak odvrátit obrovský debakl během dvaceti minut. Bohužel na další střely a trestné kopy byl i on krátký a tak 25., 26., 34., 41. a 44. minuta byla potrestána v podobě branek domácích.

Stav poločasu 6:0. Nedůraz, neobsazování protihráčů, špatný pohyb a další věci z naší strany byly zralé na to, že kdybychom místo fotbalu "hráli" box, tak tam hodím ručník, abychom se netrápili ještě víc. Fotbal se ale hraje devadesát minut a tak jsme museli do druhého poločasu nastoupit a zlepšit naši hru, aby konečný stav nebyl tak hrozný. Bohužel hned ve 46. minutě jsme znovu inkasovali. V zápětí nám rozhodčí po faulu na Jardu Dufka poskytl pokutový kop, ke kterému se postavil Jan Kopecký a bez problému jej proměnil. Stav ve 48. minutě 7:1. Najednou se naše hra začala vyvíjet o něco lépe než doposud.

Začali jsme být aktivnější, ale stále jsme hodně chybovali. I přesto jsme se dostávali do šancí, ale bohužel ani jedna se neujala. Tím, jak jsme se začali více tlačit do útoku, měl soupeř příležitosti ke skórování, ale náš brankař byl proti. Až v 70. minutě se domácím opět podařilo skórovat. V tu chvíli se už všichni těšili, až tento špatný sen skončí. Nervozita hráčů byla evidentní a už se jen čekalo na devadesátou minutu a konec. Mezitím jsme ještě jednou inkasovali a konečný stav byl tedy 9:1.

Na tomto výsledku mají podíl všichni hráči. Realizační tým doufá, že si z toho všichni vezmou ponaučení. Protože to, co se dělo v tomto zápase, nikdo z nás ještě neviděl a také doufáme, že už neuvidíme. Jediný hráč, který alespoň trochu zmírnil tento stav, je František Souček, který dokázal zabránit několika brankám a zneškodnil i pokutový kop domácích. Jediný hráč (František Souček) odvedl to, co se od něj očekávalo. Zbytek týmu by se měl zamyslet a vzchopit se do dalšího zápasu, ve kterém nás na domácí půdě čeká FK Litol.

9. kolo - Postřižinského přeboru mužů Nymburk
SKMK A-mužstvo vs. FK Kovanice A   2:0
Branky: Jarda Mašinda, Míra Velenský

Fotky z utkání jsou tady ...

Hodnocení od Jardy Pařízka:
Utrpěli jsme vítězství!
Nebudu vás zatěžovat skládáním sestavy, snad jen malá nepříjemnost v podobě Tomáše Solčanského. Tomáš nám opět přislíbil pomoc, ale v sobotním zápase našeho B-mužstva se zranil a nemohl v neděli nastoupit. Naštěstí byl volný Lukáš Pospíšil, který se k tomu postavil čelem a žádosti o pomoc vyhověl. Po shlédnutí "zdravotního stavu" některých našich hráčů, byl na poslední chvíli na lavičku povolán Matěj Rybář. To víte, bylo posvícení.

Zápas začal a hned bylo vidět že to není ono. Hra byla zmatená, plná nepřesností a nervozity. Bohužel se po dvou po sobě jdoucích faulech zranil Petr Novotný, který musel ve 36. minutě do kabin. Vystřídal ho Jarda Mašinda. Za první poločas bylo jen pár momentů stojících za zmínku a to například netrefení prázdné brány Alešem Langrem a faul ve vápně na Míru Velenského, za který jsme měli kopat penaltu (ale nekopali).

Druhý poločas byl o něco lepší a kluci si začali vytvářet mírnou převahu na hřišti. Tlak se vyplatil a v 53. minutě Jarda Mašinda doklepl míč po šťastné odrážce do brány. V následujících minutách nám to soupeř usnadnil a v 68. minutě dostal Marian Bureš červenou kartu. V 81. minutě ho následoval Marek Stránský za faul na Míru Velenského. Míru to očividně nezastavilo a po jeho prudké střele do vápna se míč odrazil od protihráče do branky. Po zbytek zápasu jsme si už pohlídali výsledek 2:0.

Tento zápas by se dal charakterizovat jako schizofrenní. Viděli jsme minuty hezkého fotbalu, ale také minuty patřící do pralesní ligy. Rád bych poděkoval klukům z B-mužstva za pomoc a popřál brzké uzdravení Petrovi s Tomášem. Dík patří také těm hráčům, kteří nastoupili po zranění a nebyli na 100% fit.