8. kolo - I. A třídy staršího dorostu, skupiny C
SKMK Dorost vs. TJ Libice nad Cidlinou   4:1
Branky: 2x Adam Brambora,
Jarda Dufek, Jirka Hrubý

Hodnocení utkání od Jardy Pařízka:
Úkol zněl jasně, tři body! Kdy jindy bodovat, než s posledním celkem tabulky. To, že jste předposlední, zvyšuje vaši motivaci o 100%. Kluci, kteří mě velmi mile překvapili svým přístupem, se k tomu postavili čelem a to i přes nepřítomnost trenéra Píši. V počtu hráčů, které by jim mohlo závidět lecjaké mužstvo v okolí (včetně našeho A-mužstva), odvedli poctivou přípravu na zápas. Sestava, která byla až na zraněného Matěje Fialu kompletní, dala tušit, že to u nás soupeř nebude mít lehké a to přestože přijel v maximálním možném počtu.

Po úvodní třicetiminutovce, kdy se oba týmy oťukávaly, se konečně zadařilo a Jirka Hrubý svým skvělým důrazem vstřelil první gól. O pět minut později na něj navázal Adam Brambora a krásnou střelou z dálky zvýšil na 2:0. Hosté se ve druhém poločase snažili o kontaktní gól, ale z jejich nepřesností naštěstí nic nebylo. V 66. minutě vsítil Adam Brambora další gól. Ani ne za čtyři minuty zvýšil Jarda Dufek skóre na 4:0. Soupeři se povedl vstřelit čestný gól z pokutového kopu a zkorigovat konečný výsledek na 4:1. Konečně se projevila píle kluků na trénincích, spolu s odhodláním nezůstat ve spodní části tabulky. Závěrem musím souhlasit s Vláďou Šormem, který na schůzi v žertu pronesl, že se konečně projevila tvrdá práce realizačního týmu.

Hodnocení utkání od Tomáše Vízka:
Stejný scénář utkání jako minulý týden. Slabá hra B-mužstva proti soupeři, který dokázal využít svých šancí a bez větších potíží zvítězil. První poločas nejde hodnotit kladně. Dobrá obrana, která nás zdobila, se po třech inkasovaných brankách vytratila. Ve druhém poločase jsme přeskupili obranu, ale bohužel ani to ke zlepšení nevedlo. Celkově nepovedené utkání ještě "ozdobil" svým nic neřešícím zákrokem Radek Libánský, za který dostal zcela oprávněně červenou kartu.

8. kolo - Postřižinského přeboru mužů Nymburk
Sokol Kostomlaty vs. SKMK A-mužstvo   3:5
Branky: 3x Adam Brambora, 2x Martin Tůma

Před nedělním zápasem s naším tradičním soupeřem z Kostomlat, jsme museli řešit nepříjemnou otázku sestavy. V pátek večer jsme měli jistých osm lidí a s obavou jsme čekali, jestli se v sobotním zápase nezraní někdo z dorostu. Naštěstí vše dopadlo dobře a Kuba Hornof, Ondra Janouch a Adam Brambora byli připraveni pomoci. Sáhli jsme i do našeho B-mužstva a povolali Tomáše Solčanského. S plnou sestavou a dvěma hráči na střídání jsme odjeli tam, kam nikdo nejezdí rád.

Po úvodních dvanácti minutách se trefil jeden z dorostenců, a to konkrétně Adam Brambora následovaný Martinem Tůmou, který zvýšil náskok našich chlapců na 2:0. Dalších dvacet minut jsme vodili soupeře po hřišti jako školáky a završili to dalším gólem, o který se postaral opět Martin Tůma. Gólem do šatny zasadil čtvrtý hřebík do rakve domácímu týmu Adam Brambora. Bohužel se stalo to, co se nám stává pořád. Začal druhý poločas a festival našich nepřesností a minel byl tady. Nedokázali jsme si pořádně přihrát, nemluvili jsme na sebe a oku lahodící hra z prvního poločasu byla pryč. Nezměnil to ani gól Adama Brambory v 65. minutě. Za této situace musel logicky následovat trest od domácího celku, který to pojal se vší parádou a mezi 67. až 75. minutou nasázel našemu týmu tři branky a způsobil obavu o tři body do tabulky.

Konečný výsledek 3:5, který sice mluví pro nás, není uspokojivý. Nevím čím to je, že naše druhé poločasy jsou tak otřesné a jsem dalek hodnotit výkony hráčů. Možná za to může chabá účast na trénincích (zvlášť v úterý) nebo nezodpovědný přístup některých hráčů. Nevím. Faktem je, že bez posil z dorostu a B-mužstva, kterým chci touto cestou poděkovat, bychom tři body nepřivezli. Nejspíš se vám zdám přísný a vím, že máme také poctivé a zodpovědné hráče, ale bohužel to dobré zaniká vždy ve stínu toho špatného.