7. kolo - Okresního poháru 7+1, skupiny B

Jména střelců jsme nezjistili ...

7. kolo - I. A třídy staršího dorostu, skupiny C
SKMK Dorost vs. AFK Sadská   0:3

Hodnocení utkání od Antonína Píši:
Dorostenecká mládež odehrála sedmé mistrovské utkání na domácím trávníku proti AFK Sadská. Rozdíl mezi oběma mužstvy vyzněl jednoznačně pro AFK Sadská, který je na třetím místě tabulky se skóre 20:6 a s 12 body na kontě. SK Městec Králové je na třinácté pozici se skóre 4:16 a 3 body za jednu výhru.

I přesto, že tato čísla hrála do rukou Sadské, jsme po výkonu proti SK Zeleneč v posledním utkání, byli nad věcí a věděli jsme, že když můžeme zahrát fotbal venku a neudělat ostudu, tak můžeme tak hrát i doma proti Sadské. Tým stále postrádá brankaře Matěje Fialu a tak podruhé musel do brankové konstrukce František Souček. Tým SK Městec Králové byl podle mého názoru proti Sadské v nejsilnější sestavě, kterou v tomto ročníku ještě neměl. Před zápasem jsme měli dobré pocity i náladu. A to jak hráči, tak i realizační tým. K dorostu se připojili po zranění nebo nemoci hráči Jan Kopecký a Adam Brambora. Dále nás oslovil hráč SKMK A-mužstva Lukáš Němec, který je v dorosteneckém věku. Oslovil nás, že by šel rád hrát fotbal za dorost, což jsme uvítali a zapojili ho do týmu.

Sestava, jak už jsem zmiňoval, byla ve velice solidní. Další čtyři hráči byli připraveni na střídačce. Hra se vyvíjela velice dobře, měli jsme během třinácti minut krásné kombinační akce po obou křídlech, ale chybělo zakončení. Hra se přelévala sem a tam do 14. minuty, kdy jsme dostali nešťastný gól (stav 0-1). Nečekal jsem, že v tu chvíli budeme opakovat první poločas v té samé režii jako proti Zelenči. Patnáctá minuta je pro nás osudná. Opět jsme absolutně nezvládali přihrávky a obsazování. Za to nás čekal další trest v podobě druhé branky hostů ve 20. minutě (stav 0-2). Byli jsme nuceni s tím něco udělat a sestavu jsme měnili v průběhu prvního poločasu "za běhu". Bylo vidět, že kluci na sebe nejsou zvyklí, nejsou sehraní a někteří ani fyzicky nestačili ostatním, bohužel. První poločas vyhráli hosté o dvě branky.

Druhý poločas byl o něco lepší, byla tam spousta našich náznaků útočných akcí, které nebyly dotažené až do finální části. Na druhé straně kombinace a přihrávky začaly hostům dělat problémy, ale bohužel jsme toho nedokázali využít. Střelba a zakončování akcí je něco, s čím se trápíme od začátku sezóny. Je to škoda, jelikož opět nebyla odměněna naše bojovnost. Ani brankou, ani nějakým tím bodem do tabulky. Štěstíčko se nám stále vyhýbalo a když už jsme veškeré síly vrhli do útoku, tak jsme v 90. minutě inkasovali po třetí. Konečný stav utkání SK Městec Králové vs. AFK Sadská 0:3. V dalším utkání nás čeká TJ Libice nad Cidlinou. Bude to tak zvaně boj o poslední místo v tabulce 1.A třídy, skupiny C.

Rád bych ještě dodal pár slov z mé pozice trenéra:
Chtěl bych říct, že když víte jací jsou hráči, jaký je kádr, jak zacházet a chovat se k hráčům - jste z 20% spokojený člověk a trenér. Když víte, co je v každém z nich, jste spokojen už na 30%. V tu chvíli víte, co máte dělat a jak s nimi pracovat. Když vám na trénink chodí 95% hráčů, jste spokojen na 60%. Když vidíte, že kluci trénink poctivě odmakají, jste spokojený člověk a trenér na 95%. Když víte, že se s takovou partou dají odehrát mistrovská utkání na úrovni, a že nevidíte jeden jediný důvod, proč nehrát tuto třídu a máte na to hrát výše, než kde se momentálně teď nacházíte, můžete být jako trenér spokojený na 100%. Teď, po sedmi odehraných zápasech, se sám sebe ptám - co se děje?!? Proč na trénincích vše funguje a proč to z tréninku vše nedokážeme přenést na mistrák s diváckou kulisou?!? Je chyba v trenérech?!? Můžu říct, že kdybychom byli placení trenéři, tak z této funkce utečeme hned a nečekali bychom na výpověď. Ale my nejsme v první lize a fotbal máme rádi. Chceme bojovat. Kádr je mladý a nadějný. I přes veškeré výsledky, z boje nikdo neutíká. Budeme bojovat dál a sám věřím, že se naše hra a výsledky zlepší. V týmu zavládne pohoda a tomu fotbalovému štěstíčku půjdeme krůček po krůčku naproti. Musíme jen všichni vydržet, nejen realizační tým nebo diváci, ale hlavně hráči. Oni jsou hlavním článkem tohoto sportu, který se jmenuje fotbal. Tímto se s vámi těšíme na další utkání našich dorostenců.

7. kolo - Okresní soutěže III. třídy, skupiny B
TJ Sokol Budiměřice vs. SKMK B-mužstvo   4:1

Branka: Láďa Krejčí (PK)

Hodnocení utkání od Tomáše Vízka:
Na menším hřišti soupeře si naše B-mužstvo nedokázalo poradit s jednoduchou a důraznou hrou domácích a zcela zaslouženě prohrálo. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Za stavu 1:1 (kdy za SKMK B-mužstvo skóroval z pokutového kopu Láďa Krejčí), mohl další dvě branky vstřelit Petr Vigh. Avšak své šance neproměnil. Stejně tak jako Láďa Krejčí, který při druhém nařízeném pokutovém kopu - nedal.

V druhé půli jsme hráli špatně a chaoticky, čehož soupeř využil a přidal dvě branky. Pochvalu za bojovný výkon zaslouží navrátilec Matěj Rybář. Je potřeba si vzít do dalších zápasů ponaučení, že na menších hřištích s naším "rádoby" kombinačním fotbálkem neuspějeme.

Neděle 5. 10. 2014
7. kolo - Postřižinského přeboru mužů Nymburk
SKMK A-mužstvo vs. FK Loučeň   1:1

Branka: Tomáš Novák

Hodnocení utkání od Oldy Bíži:
Zápas srovnatelný s duely v krajské soutěži sehráli naši hráči A-mužstva s lídrem okresního přeboru z Loučeně. Precizní kombinace, podpořené vedoucí brankou kapitána Čabase, po nádherně zahraném přímém kopu Bédy Pařeze již v sedmé minutě, nedávaly dobře hrajícímu soupeři příliš šancí. Potěšilo i několik výborných gólových zákroků Štefana Pišty Csoka, po brejkových výpadech soupeře a tak jsme ani nelitovali toho, že přímý volný kop z kopačky Aleše Langra skončil pouze na tyči.

To všechno bylo příjemnou změnou oproti zklamání z minulého týdne. Bohužel po půl hodině hry musel díky obnovenému zranění kolene, opustit hrací plochu kapitán mužstva a s ním jakoby se pomalu začal vytrácet i duch mužstva. Prvních deset minut poločasu druhého, bylo doslova šokem. Přes půlicí čáru jsme se ani nedostali a vyrovnání viselo ve vzduchu. Soupeř se pohyboval ve stále stejném tempu a na naší straně se začínal projevovat problém s fyzickou kondicí, doplněný nuceným střídáním dalších dvou hráčů základní sestavy. Obdržená branka nesoucí stopu nejistého zákroku jinak solidního gólmana, byla pouze vyústěním všech těchto faktů. To, že dobře hrající Péťa Novotný mohl v nastaveném čase hlavou strhnout vítězství na naši stranu, nezmění celkový pohled na výkon v druhém poločase. I po dnešním zápasu musíme bohužel konstatovat, že jakékoliv mužstvo, které si udrží svůj standard po celý zápas, je schopno naše dobře fotbalově vybavené hochy obrat o cenné body.