6. kolo - Okresního poháru 7+1, skupiny B

6. kolo - Postřižinského přeboru mužů Nymburk
FC Trnavan Rožďalovice A vs. SKMK A-mužstvo   3:1

Branka: Láďa Krejčí

Fotky z utkání najdete zde ...

Hodnocení utkání od Oldy Bíži:
To, že zisk tří bodů ze hřiště soupeře je dlouhodobý problém našeho mužstva, jsme potvrdili v zápase s bodově rovným týmem Rožďalovic. Katastrofální herní projev spojený s místy úsměvnými, ale bohužel pro nás fatálními rozhodnutími pana rozhodčího, předurčili poločasové vedení domácích o dvě branky. Skutečnost, že obě padly po našich chybách, nikoli po systematicky vedené akci soupeře, nepomohla smutnému pohledu desítkám věrných fanoušků našeho týmu na ukazateli skóre.
Herní taktovku v prvních minutách držel Petr Pařízek a nutno říci, že v jeho střídání lídrem Martinem Křovinou již v průběhu první půle, všichni přítomní ocenili odvahu a snahu trenéra s průběhem zápasu něco dělat. Dvě téměř gólové přihrávky a skvěle zahraný přímý kop z jeho kopačky těsně před koncem poločasu městecké příznivce navnadily do očekávání věcí příštích.
Opak byl však realitou. Místo pevně sevřené taktovky se Martin začal soustředit na vše ostatní, jen ne na fotbal. Bojovnost a snaha všech potom narážela na taktický a s vědomím dvoubrankového náskoku i klidný výkon soupeře. Po obdržené (opět laciné) třetí brance jsme už věděli, že i tentokrát bude zle a body z venku opět nepřivezeme. Jiskřičku naděje jsme zahlédli po brance dosud nejlepšího střelce našeho SKMK - střídajícího Ládi Krejčího. I ta ale bohužel pohasla a již potřetí v tomto ročníku jsme "přijeli bez bodu". Příští týden přivítáme na domácím hřišti dosud vedoucí celek OP, tým Loučně. Pojďme jim ukázat, že doma je Městec pánem !!

Neděle 28. 9. 2014
6. kolo - I. A třídy staršího dorostu, skupiny C
SK Zeleneč vs. SKMK Dorost   1:0

Hodnocení utkání od Antonína Píši:
Zdravím po týdnu sportovní nadšence fotbalu SK Městec Králové. Naši dorostenci nastoupili do zápasu s SK Zeleneč, aby ukázali, že minulé utkání proti AFK Milovice byl jeden velký omyl a dokázali nám, že opravdu umí hrát fotbal.

Měli jsme na to týden, abychom se dali dohromady a připravili se na nováčka soutěže na jeho vlastní půdě. Věděl jsem, že to nebude lehký úkol (když marodka je stále velká), ale i přes to všechno jsem věřil, že budeme bojovat.

Chtěl bych poděkovat kapitánovi dorosteneckého týmu - Jakubovi Hornofovi. Nebylo mu lhostejné, co jsme "předvedli" proti AFK Milovice a naplno šel do našeho plánu, rozebrat poslední zápas a vysvětlit mladým hráčům, jak co nejlépe odehrát další zápas. To byla jedna z věcí, která mě potěšila, že je Jakub kapitánem na svém místě. Druhá potěšující věc byla, že se do sestavy po zranění s předstihem několika dní vrátili Ondřej Janouch a Jakub Syrový.

Na druhou stránku nám pro změnu usedl na marodku Adam Brambora. V tuto chvíli jsem měl na posledním tréninku přesné představy, jak bude vypadat sestava na víkendový zápas. Přesto, že pojedeme na hřiště soupeře jako "outsideři", věřil jsem, že kluci dokážou zahrát proti SK Zeleneč výborný zápas. Bohužel má radost a představa o sestavě byla v sobotu zhroucena, když jsem se dozvěděl, že zranil náš jediný brankař Matěj Fiala.

Vymýšlet, co teď a představovat si, jak a kdo by obstál v brankové konstrukci (aniž bychom oslabili hru v poli), byl úkol na pár posledních hodin před zápasem. Představy a varianty jsme ráno sice měli, ale bohužel nám odpadli ještě další dva hráči a to už bylo moc. I přes veškeré komplikace jsme to dali dohromady a i ve dvanácti hráčích jsme vstoupili na hrací plochu SK Zeleneč. Brankářskou jedničkou se pro tuto chvíli stal mladý a nadějný hráč František Souček.

Po taktice, rozestavění a hracím stylu šli naši dorostenci na plac s tím, že dnes tu žádnou ostudu neuděláme. Přesto, že SK Zeleneč byla jasným favoritem (a na hráčích byla vidět vůle nás rozprášit), tak jsme soupeře zaskočili. Hra se od začátku vyvíjela tak, že dnes budou všichni spokojení, jelikož to byl zápas na úrovni. K mému překvapení hráli kluci přesně podle našich představ. Šance byly na obou stranách, nás podržel nováček v bráně a domácí zase jejich brankář. Vypadalo to, že to bude nádherné utkání, ale bohužel v patnácté minutě jsme zkolabovali a přestali jsme hrát naši hru. Důraz, kombinace a vše ostatní se po krásném začátku utkání ztratilo. Toho hráči domácích využili a přehrávali nás. Útočníci soupeře si mohou drbat hlavy, kolik šancí za první poločas spálili a co vše dokázal František Souček zlikvidovat.

Bohužel ve 26. minutě jsme nedokázali zabránit brance soupeře a domácí vedli 1:0. Do poločasu mohli domácí náskok zvýšit, ale buď to létalo nad branku anebo byl proti náš brankář. Byl jsem rád, že 45 minut je za námi a šli jsme do kabin. Asi nemusím říkat, co se v kabině dělo. Nicméně nás čekal druhý poločas a bylo jen v silách hráčů docílit toho, co jsme si řekli.

Druhý poločas začal a domácí se nestačili divit, že královéměstečtí hráči chytli druhou mízu a hra se vyrovnala. Domácí se strachovali o náskok a my usilovali o vstřelení branky. Ale bohužel štěstí při nás nestálo a některé výroky pana sudího nechápal nikdo. Náš brankař vychytal dvě tutovky hostů a my jsme zase neměli přesnou mušku ke skórování. Tady byl důkaz, že chlapci hrát umějí a chtějí. Jen je škoda, že na trénink chodí víc hráčů, než na zápasy.

Domácí ubránili jednobrankové vedení, ale my jsme vyhráli tím, že jsme si sami sobě dokázali, že to jde a že fotbal hrát umíme. Hvězdou zápasu byl beze sporu mladý hráč v roli brankáře - František Souček. Nicméně teď se musíme připravit na dalšího soupeře z vyšších pater tabulky a tím je AFK Sadská.

6. kolo - Okresní soutěže III. třídy, skupiny B
SKMK B-mužstvo vs. TJ Předhradí   2:0

Branky: Jarda Smutný, Tomáš Sýkora

Hodnocení utkání od Tomáše Vízka:
Před zápasem jsme všichni počítali s lehčím průběhem utkání, protože soupeř se nacházel ve spodní části tabulky. Zápas jsme začali dobře, když se z první akce utkání prosadil hlavou Jarda Smutný. A asi jsme si mysleli, že přidáme další branky a utkání si užijeme. Opak byl pravdou. Soupeř měl v druhé půlce zápasu několik brankových šancí, ale selhal v koncovce. Do klidu nás dostal Tomáš Sýkora, když krásným lobem přehodil brankáře a zvýšil na konečných 2:0.