5. kolo - I. A třídy staršího dorostu, skupiny C
SKMK Dorost vs. AFK Milovice   1:7

Branka: Jakub Hornof

Hodnocení utkání od Antonína Píši:
Naši dorostenci odehráli své páté mistrovské utkání na domácí půdě, kde přivítali AFK Milovice. Byl to souboj obou týmů o druhé vítězství ve skupině. Oba týmy měli po třech bodech s rozdílem skóre, které domácí mužstvo mělo lepší.

Marodka je stále plná, ale někteří hráči jako Jaroslav Dufek i přesto přišli podpořit svůj tým a pomoc kamarádům vyhrát zápas. Všichni mysleli, že ho zvládnou na jedničku, ale bohužel opak byl pravdou.

Kluci čtyři kola hráli fotbal v rámci svých možností a bez opor týmu. Vše fungovalo, i když se prohrálo. Ale to, co jsme předvedli v tomto utkání, nemá s fotbalem nic společného. Začátek jsme zaspali. Hned v prvních vteřinách jsme prohrávali 0:1. Dokázali jsme v zápětí odpovědět, kdy náš stoper a zároveň kapitán mužstva, sebral na vlastní polovině balon a prošel až k velkému vápnu, kde zakončil nádhernou střelou. Ve druhé minutě byl stav 1:1.

V tu chvíli to vypadalo, že to z naší strany budou střelecké žně. Ale všechno bylo bohužel jinak. Dokázali jsme hrát fotbal jen pár minut a soupeř (ač se spíše bavil a dělal si ze zápasu legraci) nás totálně přehrál ve všech směrech. Naši hráči působili jako kdyby v desáté minutě zapomněli, jak se vlastně hraje fotbal. Chlapci z AFK Milovice nás školili svou humornou hrou tak výrazně, že do poločasu nám vstřelili ještě čtyři branky. Všechny po našich chybách. Totálně psychicky odrovnaný tým domácích se nezmohl na nic. Poločas 1:5.

Druhý poločas byl z naší strany o něco lepší, kluci si začali vytvářet šance. Ale bohužel brankou ani jedna šance neskončila a tak hosté svůj náskok zvýšili o další dvě branky. Koneční stav tedy 1:7.

Nemyslíme si, že bychom na tuto třídu neměli. Jen teď musíme doufat v brzký návrat hráčů z marodky, kteří pomohou zvednout psychiku a pohodu v týmu. Je potřeba, aby vše šlapalo podle představ hráčů i realizačního týmu dorostu. Máme týden na to, abychom se zvedli a odcestovali v neděli na hřiště suveréna této skupiny SK Zeleneč.

Hodnocení utkání od Oldy Bíži:
K prvnímu dvojutkání na hřiště soupeřů naše A-mužstvo vyrazilo za rezervou Bohemie Poděbrady. S dobrým pocitem z vyhraného domácího utkání nad celkem Pátku, vtrhli naši hráči na hřiště stejně razantně jako přívalový déšť, který hrací plochu smáčel s větší či menší razancí celý první poločas. Oproti domácímu utkání jsme v sestavě zaznamenali dvě změny - nemocného Martina Tůmu nahradil z trestu omilostněný Roman Kafka a dirigentské taktovky se tentokrát chopil Martin Křovina. I přes veškerou úctu k soupeři bylo naše poločasové vedení o čtyři branky k němu milostivé a téměř povinné. Potěšením bylo zjištění, že i přes nižší herní kvalitu soupeře si naši kluci zachovali fotbalovou gracii a nezabředli do suplování herního stylu slabšího týmu, jak tomu bylo v minulosti. Druhá půle se odehrála již jen z povinnosti, která pro nás byla tentokrát příjemná. Škoda jen, že uplně poslední akce utkání připravila náš tým o čisté konto.

5. kolo - Okresní soutěže III. třídy, skupiny B
SKMK B-mužstvo vs. SK Žitovlice - Pojedy   6:1

Branky: 2x Tomáš Solčanský, Ruda Libánský,
Pavel Míča, Láďa Krejčí, Tomáš Vlach (PK)

Hodnocení utkání od Tomáše Vízka:
Další "povinné" vítězství proti celku ze spodních pater tabulky. Dvě vstřelené branky v 8. a 9. minutě daly našemu mužstvu klid po celý zbytek zápasu. Soupeře jsme přehrávali celých devadesát minut. Může nás jen mrzet, že jsme nedali soupeři více gólů a jeden jsme zbytečně dostali. Tým ze svých řad vybral "hráčem utkání" Tomáše Sýkoru, který se i na těžkém terénu snažil hrát pěkný kombinační fotbal.