3. kolo - I. A třídy staršího dorostu, skupiny C
SKMK Dorost vs. SK Viktorie Jirny   2:1
Branky: František Souček, Jiří Hrubý

Fotky z utkání najdete tady ...

Hodnocení utkání od Antonína Píši:
Naši dorostenci přivítali na domácí půdě tým SK Viktorie Jirny. Už od začátku jsme věděli, že nebude lehké získat naše první tři body a ještě k tomu před našimi diváky. Jak už je od začátku této sezony dané, tak marodka se nám týden od týdne rozšiřuje o další hráče. Takže není skoro z čeho vybírat. Proto byli opět do boje vysláni naši nejmenší chlapci. Byli jsme rádi, že se nám vrátili alespoň dva ostřílení hráči. Jan Kopecký (který ještě není úplně fit) a Adam Brambora, který byl ke konci zápasu střídán, jelikož ho soupeř opět přišlápl.

Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře a to díky tomu, že hráči hostů od prvních vteřin z nepochopitelných důvodu nezvládli svou disciplinu a na hřišti si stále jen nadávali a faulovali. I díky tomu jsme měli přímý volný kop před velkým vápnem. K míči se postavil Adam Brambora a vyslal prudkou střelu na bránu, kde hlavou František Souček změnil směr střely a vedli jsme v 9. minutě 1:0.

Naše disciplína nás v 27. minutě odměnila druhým gólem. Po krásné akci od poloviny hřiště, kde František Souček z otočky poslal dlouhý balon na levou stranu. Honzík Kopecký míč krásně zatáhl až k rohovému praporku a naservíroval přesný centr osamocenému Jirkovi Hrubému. Stav utkání ve 27. minutě 2:0.

Bylo to překvapení pro nás, ale i pro hosty, kteří to nesli těžce a místo fotbalu jen faulovali. Toho jsme my využívali a mohli jsme jít v klidu v poločase do kabin za stavu 3:0, kdy opět po krásné akci zakončoval nadějný hráč Jan Šorm. Ale bohužel pro nás branka neplatila. Pan pomezní a hlavní rozhodčí situaci vyhodnotili po svém a odpískali nám ofsajd, který kromě nich, nikdo neviděl.

Nicméně do druhého poločasu jsme šli s tím, udržet výsledek a hlavně nedostat kontaktní gól, který by hráče hostů určitě nakopl k tomu, aby nás pak převálcovali. Naši chlapci ale hráli zodpovědně. V závěru jsme sice dostali gól na 2:1, ale to bylo ze strany hostů vše. Chci poděkovat hlavně mladým hráčům: Janu Holému, Janu Šormovi a Lukáši Dufkovi. Ačkoli jsou nováčci, tak si své úkoly plnili na 100 %. Děkuji celému týmu a věřím, že můžeme a máme na to, hrát na vyšších pozicích této skupiny.

Hodnocení utkání od prezidenta SKMK - Oldy Bíži:
Smolné utkání našeho A týmu začalo slibně, když se již v sedmé minutě trefil Jarda Mašinda a poslal náš tradičně dobře kombinačně vybavený celek do vedení. Poté přišla řada vyložených brankových příležitostí, které však vyzněly jalově a to se ukázalo pro příští vývoj zápasu jako klíčové. Domácí tvrdě trestali naše individuální chyby v obraně a do poločasu skóre otočili ve svůj prospěch.

Po návratu z kabin jsme začali jako téměř pokaždé, vlažně. Soupeř toho dokonale využil k navýšení náskoku a tím bylo o osudu zápasu rozhodnuto. A nic na tom nezměnila ani druhá branka opět z kopačky Jardy Mašindy. Dle zprávy realizačního týmu si naše mužstvo za předvedenou hru prohrát nezasloužilo a všichni jsou přesvědčeni, že příděl fotbalové smůly jsme si vybrali. Věřím, že si tuto neděli spravíme chuť na ambiciozním mužstvu z Pátku.

3. kolo - Okresní soutěže III. třídy, skupiny B
SKMK B-mužstvo vs. TJ Sokol Kněžice   3:0
Branky: Radek Tyl, Aleš Langr, Lukáš Pospíšil

Fotky z utkání jsou tady ...

Hodnocení utkání od Tomáše Vízka:
Začátek hodnocení musí být opět o výborné hrací ploše, která dle mého názoru převyšuje úroveň zápasů okresních soutěží. Na domácím hřišti jsme proti známému soupeři a před pěknou diváckou návštěvou, podali perfektní kolektivní výkon, na kterém se podíleli všichni hráči SKMK.
Pochvalu zaslouží oba střední obránci (nejvíce Lukáš Pjůža Pospíšil) a oba střední záložníci (Radek Tyl a Aleš Langr). Všichni jmenovaní svůj výborný výkon korunovali výstavními brankami do sítě soupeře. Speciální dík také patří M. Mužíkovi za krásnou fotodokumentaci nejen z tohoto utkání.

Pondělí 8. 9. 2014
2. kolo - Okresní soutěže st. přípravek, skupiny B
TJ Sokol Záhornice vs. SKMK Přípravka   8:2
Branky: Štěpán Lojka, Daniel Malina

Hodnocení utkání od Honzy Maliny:
Zpočátku jsme hráli vyrovnanou hru, ale po prvním gólu jsme udělali spoustu nevynucených individuálních chyb. Soupeř hrál moderní (agresivní, kontaktní) fotbal na hranici pravidel. Domácí borci byli výrazně podporováni svými fanoušky, kteří se sešli v hojném počtu.