21. týden - 2015

Sobota 23. 5. 2015
12. kolo - Okresního poháru 7+1, skupiny B
TJ Sokol Záhornice vs. SKMK Žáci  2:8
Branky: 3x Aleš Němec, 2x Patrik Šoufek, Ondřej Souček, Petr Havránek, Vojta Rygl

Sobota 23. 5. 2015
23. kolo - I. A třídy staršího dorostu, skupiny C
FK Litol vs. SKMK Dorost   2:2
Branky: Matěj Kršňák, Martin Hnojil

Sestava:
Matěj Fiala, Jakub Hornof, Martin Hnojil, Lukáš Dufek, Jan Holý, Pavel Kopecký, Jan Svěcený, František Souček, Jaroslav Dufek, Matěj Kršňák, Jan Vaněček.

ŽK:
88' Jan Holý

Hodnocení utkání od Antonína Píši:
Kdyby mně někdo řekl, že jaro odehraji s dvěma brankáři v základní sestavě několik zápasů, tak se zasměji. Ale bohužel je to tak. Tentokrát se na hrot postavil Jan Vaněček a do branky šel Matěj Fiala. První poločas byla hra z naší strany příšerná a kdybychom prohrávali 5:0, tak se ani nedivíme. V poločase jsme si řekli nějaké věci, v klidu to rozebrali a začalo to fungovat. Domácí byli překvapení, že jsme se dali dohromady a dokázali jsme s nimi hrát v jedné lajně. To nás dovedlo i k vyrovnávacímu gólu. Jak se říká - z minima jsme vytěžili maximum, i když v devadesáté minutě se náš náhradní brankář ocitl tváří v tvář brankáři domácích, ale bohužel nedokázal správně zakončit. Byl by to asi nejšťastnější gól v jeho kariéře. I přesto všem děkuji, že se po poločase vzchopili a cenný bod si domů přivezli. Tímto bych chtěl vyzdvihnout nejmladšího a nejbojovnějšího hráče, který má své místo v sestavě už několik zápasů a ukazuje, že i když je to ještě žáček, tak se jen tak někoho nelekne. I když schytal nejvíce ran od soupeře o pět let starších, tak ukázal, že on je ten, kdo umí a chce hrát fotbal. Hráč utkání je bezesporu Pavlík Kopecký.

Neděle 24. 5. 2015
23. kolo - Postřižinského přeboru mužů Nymburk
SKMK A-mužstvo vs. TJ Hrubý Jeseník A   3:3

Branky: Radek Libánský, Radek Tyl, Tomáš Novák (PK)

Sestava:
Šádek, Langr, Novotný, Němec (38' ŽK), Novák, Křovina, Radek Libánský (52' ČK), Kafka, Radek Tyl, Mašinda, Sedláček.

Hodnocení utkání od Jardy Pařízka:
Tento zápas byl z mého pohledu jasně ztracený. Vedli jsme 2:0, ale opět se ukázala naše nezodpovědná hra dozadu. Soupeř, který hrozil z brejků, nám nedal nic zadarmo (kromě prvního gólu) a postupným tlakem získal převahu. Konečný výsledek 3:3 považuji pro nás za šťastný, protože po předvedené hře ve druhém poločase, jsme mohli klidně prohrát. Závěr zápasu pokazili někteří z řad fanoušků, kteří ovlivněni pivem, pokřikovali na trenéra, aniž by znali zdravotní a fyzický stav hráčů na lavičce.

23. kolo - Okresní soutěže III. třídy, skupiny B
TJ Pátek B vs. SKMK B-mužstvo   7:1
Branka: Ruda Libánský (PK)

Sestava:
Míča, Hnojil, Hradečný M., Hejduk, Malina, Sýkora, Souček, Libánský Ruda, Smutný, Vigh.

ČK:
Vigh (70')

Hodnocení utkání od Petra Zvěřiny:
Do tohoto utkání jsme nastoupili pouze v deseti hráčích a bez brankáře, vinou několika zranění a v souběhu s probíhajícím utkání SKMK A-mužstva. Domácí neponechali nic náhodě a do zápasu postavili 4 hráče A mužstva. Dokázali jsme v deseti vzdorovat jen do 20. minuty, potom se začali domácí trefovat do sítě. Branky obdržené v tomto rozmezí 20', 23', 30', 35', 41' a 45' jsou toho jen důkazem. Do druhé poloviny nastoupili domácí s pozměněnou sestavou a bylo to znát i výsledkově. Poločas skončil 1:1, a to jsme dohrávali od 70. minuty jen v devíti, jelikož neudržel nervy na uzdě Petr Vigh a po přišlápnutí a kopnutí do své ruky od soupeře, mu vzápětí uštědřil políček. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří se zúčastnili včerejšího utkání a vyzdvihnout přístup Pavla Míči, který výborně odchytal zápas i přes obdržení 7 branek ve své síti.