14. kolo - I. A třídy staršího dorostu, skupiny C
FK Slovan Lysá nad Labem vs. SKMK Dorost   4:2

14. kolo - Okresní soutěže III. třídy, skupiny B
TJ Sokol Třebestovice vs. SKMK B-mužstvo   3:0

14. kolo - Postřižinského přeboru mužů Nymburk
SKMK A-mužstvo vs. Kostelní Lhota A   3:2
Branky: 2x Jarda Mašida (z toho 1x PK), Petr Novotný

Hodnocení utkání od Jardy Pařízka:
Do úvodního zápasu jarní části fotbalové sezóny jsme nastoupili v poněkud pozměněné sestavě a to jak na straně vedení týmu, tak na straně hráčů. Bývalý trenér Petr Pařízek, kterému tímto děkujeme za prokázané služby, byl nahrazen Františkem Machurkou. Trenér Machurka má bohaté zkušenosti jednak jako hráč a také jako trenér. Hrál všechny soutěže v republice, od IV. třídy po první ligu. V Jestřabí Lhotě hrál od IV. třídy po I. A třídu, krajský přebor za Tatru Kolín, divizi za Tábor B, třetí ligu za Tábor A, 2. ligu za TJ Kolín a 1. ligu za Slavii Praha. Trénoval např. v Jestřabí Lhotě, v Polabanu Nymburk, TJ Kolín, v Polepech a Uhlířských Janovicích. Na pozici asistenta byl dosazen bývalý hráč Vlastislav Konhefr, který nahradil Petra Zvěřinu. Petr se rozhodl vypomoci novému trenéru „B“ týmu p. Vlachovi. Na straně hráčů se toho moc nezměnilo, Martin Tůma odešel na půlroční hostování do Poděbrad (Bohemia) a z Rožďalovic přišel také na půlroční hostování Jarda Blažek. Ještě bych rád upozornil na to, že někteří hráči z „B“ týmu přehodnotili své priority a budeme je vídat v A-mužstvu.

Samotný zápas se odehrál spíše za zimního počasí. 22 nabuzených hráčů po zimní přípravě a tři delegovaní rozhodčí dali tušit pěknou podívanou. Náš soupeř z Kostelní Lhoty, který přezimoval na druhém místě tabulky, zahrozil už v úvodu zápasu. Naše hra dozadu byla špatná a časté chyby v obraně soupeř nejednou využil ke gólovým příležitostem. Jen díky štěstí a zákrokům našeho brankáře jsme po dvaceti minutách neprohrávali 0:4. Trenér uznal, že to tak dál nepůjde, hnul se sestavou a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. V 21. minutě po ruce hostujícího hráče ve vápně, rozhodčí nařídil pokutový kop. Toho se ujal Jarda Mašinda a s přehledem penaltu proměnil. Soupeř znervózněl a začal dělat chyby, čehož využil opět Jarda Mašinda a krásnou střelou do rohu brány zvýšil na 2:0. Ve druhé půlce bylo několik šancí na obou stranách a celkově se hrál divácky atraktivnější fotbal. V 62. minutě soupeř využil naší chyby a snížil na 2:1. Na to o pět minut později odpověděl Petr Novotný krásným lobem a vsítil gól na 3:1. Hosté si ke konci vytvořili několik šancí a tři minuty před koncem snížili na konečných 3:2.

Důležité tři body jsou doma, přesto se nemohu zbavit dojmu, že jsou spíš šťastné než vydřené. Pokud se nezlepší důraz v obraně a dravost ve vápně bude výhra na půdě Semic spíše z oblasti vzdušných zámků.