SKMK "A" - TJ Pátek

"A" mužstvo

SK Městec Králové - TJ Pátek  4:3 (2:2)

Branky: Tomáš Novák 2, Lukáš Kubelka, Petr Novotný

Ve čtvrtém kole okresního přeboru jsme v neděli přivítali na svém stadionu celek TJ Pátek. Pod taktovkou nového trenéra a vedoucího mužstva jsme začali velmi opatrně a pozvolna. Hned z první naší šance Lukáš Kubelka otevřel skóre zápasu. Soupeř se ještě více zatáhl do obrany a vyčkával na naše chyby. V 17. minutě se vyznamenal Csok, který chytil tutovku. V 19. minutě hosté zahráli rukou a byla z toho penalta. Tu však Krejčí neproměnil. S přáním napravit své zaváhání, Krejčí ve 22. minutě nahrává před branku nekrytému Novákovi, ten ale střílí těsně vedle levé tyče. O dvě minuty později se už Novák nemýlí a zvyšuje na 2:0.

26. minuta - hosté z offsidu snižují na 2:1. Tato branka dodala novou krev do žil hráčů hostí, kteří se tak více začali tlačit před naši branku. Ve 30. minutě zasvištěla dalekonosná střela hostů jen těsně vedle tyče. Po nechtěné teči Poděbradského v pokutovém území hosté vyrovnávají na 2:2.

Tři minuty před koncem poločasu šel Novotný sám na branku, ale minul. V poslední minutě první půle po přihrávce Krejčího na Kafku, hostující golman jen se štěstím vyráží. Do kabin se tak odchází za nerozhodného stavu.

Do druhé půle jsme vstoupili s cílem strhnout vítězství na svoji stranu. V 56. minutě přišla nejhezčí akce zápasu - Kubelka patičkou nádherně servíruje před branku dnes hodně aktivnímu Krejčímu. Jeho tvrdou střelu gólman vyrazil jen k Novákovi, který nekompromisně zavěsil 3:2. Hosté se však nevzdali a po našich chybách se dostávali před branku. Zde stál však vynikající Štefan Csok, který dvě obrovské gólovky soupeře v 62. minutě vychytal.

63. minuta - Tůma posílá Novotnému, který se štěstím, ale přece skóruje 4:2. Hostům se podařilo ještě snížit, ale více jsme jim už nedovolili. Vydřené, ale zasloužené 3 body tak zůstaly doma. Velký dík patří fanouškům, kteří domácí borce neúnavně povzbuzovali a byli  jedenáctým hráčem týmu.