SKMK "A" - TJ Hrubý Jeseník

"A" mužstvo

SK Městec Králové - TJ Hrubý Jeseník  2:1 (1:1)

Branky: Martin Křovina z PK, Lukáš Kubelka

V rámci 11. kola okresního přeboru jsme v nedělním odpoledni přívítali na svém hřišti vedoucí tým tabulky - TJ Hrubý Jeseník. Zápas přinesl krásnou fotbalovou oku lahodící podívanou. Utkání začalo pěkně z ostra a jedna pohledná akce střídala druhou. V 6. minutě jsme vyrobili hrubku v obraně, ale hosté ji nevyužili. Ve 12. minutě (po závaru před brankou) si střelu hostů málem srazil do vlastní sítě Poděbradský. Po čtvrt hodině hry Martin Tůma po rohovém kopu trefuje boční síť branky. O pět minut později Roman Kafka nádherným lobem nachází v pokutovém území Láďu Krejčího, ten hlavou posílá míč vysoko nad branku. Ve 21. minutě Štefan Csók  konečky prstů vytahuje bombu hostů mimo svoji svatyni. Po půl hodině hry se do té doby v největší šanci zápasu objevuje v pokutovém území Tomáš Novák, který nikým neatakován posílá svoji střelu jen do rukou gólmana. O pár vteřin později Roman Kafka posílá míč z přímého kopu těsně vedle levé tyče. Ve 34. minutě hosté zahrávájí rohový kop a ze skrumáže před brankou otevírají skóre, 0:1. Inkasovaná branka zvyšuje naše útočné snahy na plné obrátky. Osm minut před koncem první půle je sražen v pokutovém území Lukáš Kubelka a rozhodčí nařizuje penaltu. K té se staví Martin Křovina a chladnokrevně proměnuje, 1:1. Za tohoto stavu se odchází do kabin.

Druhý poločas začíná v režii hostů, kteří se nehodlají smířit se ztrátou bodů a prvního místa v tabulce. V 52. minutě Lukáš Kubelka atakován dvěma hráči doslova propasíruje míč za brankovou čáru a posílá nás do vedení 2:1. Naší obrovskou oporou je Štefan Csók, který v 57. minutě likviduje tutovku hostů. Začínáme se stále více koncentrovat na obranu a vyčkáváme na chyby soupeře. Hosté začínají být stále více nervózní a pomáhají si fauly za hranicí pravidel a divadelními variacemi. Rozhodčí bohužel na jejich hru přistupuje a stále více zákroků otáčí v náš neprospěch a "trestá" nás žlutými kartami. Naše defenziva je však tentokrát téměř bezchybná a útočné výpady hostů likvidujeme už v zárodku. Svůj výkon (fanoušky označován jako "nepodařený") rozhodčí završuje nepochopitelným prodlužováním zápasu, který ukončuje až ve 100. minutě. My jsme tak odčinili velmi precizním, bojovným a hlavně srdečným výkonem debakl z minulého kola a zaslouženě zvítězili, což ocenila i hrstka věrných fanoušků, kteří s námi vydrželi.