SKMK "A" - Sokol Běrunice

"A" mužstvo

SK Městec Králové  -  Sokol Běrunice  3:4 (1:1)

Branky: Lukáš Kubelka 2, Jirka Štok

Před slušně zaplněnými tribunami našeho fotbalového stánku jsme odehráli šesté kolo okresního přeboru. Naším soupeřem byly Běrunice. Ve slunci zalitém nedělním odpoledni jsme začali velmi opatrně a pozvolna. Hosté byli aktivnější a prvních deset minut tvořili hru. Hra se postupně začala vyrovnávat a nebezpečné šance se tvořily na obou stranách. V desáté minutě Novák ze standartní situace posílá přihrávku před branku, ale Novotný na ní nedosáhl. O minutu později zlikvidoval šanci hostů Mojžíš.

22. minuta, Mojžíš vytahuje konečky prstů jedovatou střelu na dřevno, od kterého se míč odráží  zpět do hřiště. Na dorážku už je ale krátký.
25. minuta, Kubelka proniká do vápna soupeře, kde si z obránců udělá slalomové tyče a vyrovnává na 1:1.
27. minuta, Tůma centruje před branku, gólman hostí  vyráží jen ke Kubelkovi, ten však míří nad. Za tohoto stavu se odchází do kabin.

Druhý poločas začali lépe hosté. Ve 47. minutě jejich dalekonosná střela letí vysoko nad. O tři minuty později se však už nemýlí a strhávájí vedení opět na svou stranu, 1:2. Hosté nepřestávájí být aktivní, důrazně napadají naše hráče a nepouští je do žádné akce. V 57. minutě střílejí Běrunice jen těsně vedle.  V 71. minutě dostává Tomáš Novák za faul na půlce hřiště červenou kartu a posílá nás tak do deseti.

Hosté výrazně polevují a vznikají tak šance pro nás. Po jedné z nich je faulován v pokutovém území Lukáš Kubelka a rozhodčí nařizuje penaltu. Tu sám postižený proměnuje a vyrovnává na 2:2. V tento okamžik hosté zapínají na plné obrátky a opět se ženou do útoku s touhou strhnout vítězství na svou stranu. Naše pasivita a hra bez pohybu je potrestána v 84. minutě, kdy hosté přidávájí třetí branku. Z posledních sil se snažíme s výsledkem něco udělat a zkoušíme hru vabank. Ta nám však nevychází a přichází další úder hostů - 2:4. Rozhodčí nastavuje čtyři minuty minuty.

Fanoušci otráveni výsledkem a naší předvedenou hrou pomalu odcházejí. V 94. minutě napřahuje Jiří Štok k poslední střele zápasu, ale gólman hostí chytá. Projevuje se však málovídaný projev fair-play a hosté přiznávájí že gólman lapil střelu až za brankovou čarou. Výsledek 3:4 tak hrozivě nakonec nevypadá. Nutno podotknout, že hosté však vyhráli zcela zaslouženě. Byli aktivnější, běhavější, dohrávali všechny souboje a měli větší touhu po vítězství.