Jdi na obsah Jdi na menu

16. 4. 2013

TJ Sokol Pátek - SKMK "Dorost"

Třetí jarní kolo nás přivedlo na hřiště předposledního Pátku. I když jsme soupeře předem nepodceňovali, záměrně jsme nastoupili bez několika hráčů základní sestavy. V prvních minutách zápasu to nebylo znát, protože už ve 4. minutě Jirka Štok po krásné přihrávce od Ondry Janoucha vstřelil gól pod horní tyč. Člověk by čekal, že se rozjede pořádný městecký gólostroj, ale opak byl pravdou.

Většina kluků se snažila hrát individuálně a to hře vůbec neprospělo. Navíc často docházelo k nedorozumění mezi středními záložníky. Proto hra spadla pod průměr a soupeř, který byl celkem silný na balónu, občas pohrozil slušně vypadající akcí. Tyto akce ovšem včas zastavila obrana především skvěle hrající Klecar a Myška a brankář Vaněček.

Naštěstí se po levé straně ve 26. minutě uvolnil Kopecký a jeho přízemní střela proletěla pod domácím brankářem do brány. Tímto gólem začali dorostenci znovu hrát „fotbal“ a ve 43. minutě Novotný z rohové skrumáže zvyšoval už na 3:0.

V poločase nastoupil místo Jirky Štoka Fiala, který po osmi minutách druhého poločasu taktéž po skrumáži před domácí brankou, dal již 4. gól. To ovšem od hrající brankáře nebylo poslední slovo, neboť v 58. minutě po křížném pasu od Štěrby přeloboval páteckého gólmana. 5:0. Tímto se hra změnila už jen na to, kolik to dopadne.

V 70. minutě dal svůj druhý gól Novotný, 73. minutě už na 7:0 zvyšoval Douša, který spolu s Dufkem na hřišti vystřídal Bramboru a Kopeckého. Celkový příděl završil dvěma góly v 86. a v 89. minutě navrátilec do základní sestavy, uzdravený Radek Tyl. Nebýt nevýrazného výkonu během první půle, mohlo se jednat o výborný zápas.