Jdi na obsah Jdi na menu

SKMK "Dorost" - Sokol Kounice

Druhé domácí utkání přivedlo do Městce tým Sokola Kounice. Jelikož se jednalo o papírově zajímavé utkání, kdy se utkají první a druhý tým tabulky, byl začátek posunut na 15.00 hodin. Díky pozdějšímu začátku utkání nastupovali domácí hráči před silnou diváckou kulisou.

Kdo čekal velice napjatý fotbal s šancemi na obou stranách, byl bohužel zklamán. Především proto, že soupeř přijel pouze s deseti hráči. Začátek utkání tento soupeřův handicap silně potvrzoval. Ihned po našem zahájení hry jsme se usídlili na soupeřově polovině. Tím začalo pověstné obléhání soupeřovy branky. Naštěstí se dorostenci poučili z předchozích zápasů a své ataky soupeřovi branky po rychlých a pohledných akcích zakončovali.

Díky tomu už v 5. minutě hry po krásné kombinaci slavil střelecký úspěch Adam Brambora. Bohužel od té doby hodně střel a útoků končilo mimo branku nebo na vynikajícím hostujícím brankáři. Na druhý gól si diváci museli počkat až do 34. minuty, kdy se z levé strany velkého vápna střelecky prosadil Honza Kopecký. To už soupeř vypadal vcelku odevzdaně.

Příčin bylo nejspíše více. Jednak druhý gól, ale především to, že každá soupeřova snaha o útok nebo alespoň vymanění se z našeho sevření, končila na kopačkách našich obránců. To byl nejspíše důvod dalšího tentokráte kuriózního gólu, který opět střelil Honza Kopecký přímo z rohu. Při této standardní situaci se soupeřův gólman nedohodl se svými obránci a centr si společně srazili do vlastní sítě. Právě běžela 42. minuta.

Do druhého poločasu nastoupil místo Míry Myšky Dominik Štěrba. Začátek druhého poločasu byl stejný jako prvního. Opět začalo dobývání hradu v podobě soupeřovy branky. V 53. minutě přišel na hřiště místo lehce zraněného Davida Klecara Jakub Syrový. Krátce po tomto střídání (v 56. minutě) přišla gólová odměna pro obranu, kdy po vysunutí z pozice stopera po několika narážečkách střelil gól Matěj Rybář.

V 62. minutě přišel na hřiště za Jirku Štoka Jaromír Černý a hned po 4 minutách hry z penalty zvyšoval již na 5:0. Velice kladně hodnotím snahu domácích hráčů, kteří se pořád tlačili do útoku a dobíhali odražené střely a stále aktivně napadali soupeřovu rozehrávku i brankáře. Tento tlak vyvrcholil v 85. minutě.

To už byl od 66. minuty na hřišti místo zraněného Jirky Novotného Honza Šmoldas. Právě on doklepl do branky balón, který po souboji vypadl hostujícímu brankáři. Tím se uzavřelo skóre na velice příjemných 6:0. Teda příjemných především pro hráče, neboť se s trenéry před zápasem vsadili, že v případě výhry budou trenéři dělat dřepy s výskokem v počtu desetinásobku rozdílu ve skóre. V tomto případě 60x !!! No hrůza! :-)

Na závěr chci poděkovat všem fanouškům nejen královéměsteckého fotbalu, rodičům a příbuzným hráčů, že se přišli podívat na gólově zajímavé utkání.