Jdi na obsah Jdi na menu

6. 4. 2013

SKMK "Dorost" - Slovan Poděbrady

V prvním jarním domácím utkání jsme hostili tým ze Slovanu Poděbrady. I když Slovan byl na 9. místě v tabulce, dokázal v prvním jarním kole porazit druhý tým tabulky Kounice 5:2. Tento výsledek sice mohl způsobovat jistý respekt k soupeři, ale hrajeme doma a doma se žádná totální defenzíva nehraje.

Začátek utkání tomu všemu nasvědčoval. Po rozehrání jsme se během chvilky usídlili na soupeřově polovině a začalo „obléhání“ soupeřovy branky. Jedna akce střídala druhou, ale bez střeleckého úspěchu. Všechny, i pěkně zahrané akce, končily mimo bránu nebo v rukách dobře chytajícího brankáře.

Vyznamenat se ale musel i domácí brankář Matěj Fiala, když v půlce prvního poločasu vytáhl konečky prstů ojedinělou, ale o to nebezpečnější střelu hostujícího útočníka. Poté opět domácí tým pokračoval v dobývání branky hostí. Bohužel pořád se stejným výsledkem. Kluci dobře kombinovali, ale chyběla finální nahrávka a nebezpečnější střela. Proto první poločas skončil bez branek.

Do druhého poločasu nastoupil místo nemocného Rybáře -> Klecar. Jak skončil poločas první, začal i druhý. Domácímu týmu se stále nedaří vstřelit branku. To už na hřišti byl i Radek Tyl namísto Jardy Dufka. Navíc soupeř začal ukazovat, že umí i kousnout. Měl několik slibně vypadajících akcí. Všechny ale skončily na dobře hrající obraně nebo v rukavicích Matěje Fialy. Po příchodu Míry Štěrby místo Honzy Kopeckého na levou zálohu, se hra oživila a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat.

V 70. minutě se podařilo z rohového kopu Pavlovi Štokovi dát hlavou vytoužený gól! Tímto gólem dorostenci dostali znovu chuť do fotbalu a během 4 minut Radek Tyl dorazil dalekonosný lob Míry Štěrby do branky – 2:0. V 75. minutě nastupuje za nejlépe hrajícího, ale nemocného Jakuba Čížka Honza Senohrábek. V 80. Minutě dal třetí gól Míra Štěrba krásným halfvolejem z otočky. Domácí tým tedy dohrál první jarní domácí utkání v klidu a vyhrál 3:0. Sice jsme dali „jen“ tři góly, ale aspoň byly pěkné. Tímto vítězstvím jsme si udrželi první příčku v tabulce.