Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 4. 2013
 

Vážení příznivci SK Městec Králové,
 
v roce 1997 vznikla malá publikace mapující historii klubu a to na počest 75. výročí založení. V roce 2012 jsem na popud p. Oupického začal pracovat na publikaci druhé, která by mapovala dalších 15 let fotbalu v Městci Králové. Myšlenkou bylo vytvořit pokračování první broužurky, navázat na ní a v jednom celku zmapovat 90. let fotbalových událostí.
 
Nicméně úkol to byl velmi nesnadný, jelikož za období 1997 - 2012 byly k dispozici pouze heslovité útržky informací, které se bez pamětníků a jejich aktivního přístupu, nepodařilo zpracovat na úroveň první publikace.
 
Velice rád dodnes vzpomínám na sezení s panem JUDr. Hofmanem, kdy jsme řádek po řádku připravovali onu první publikaci. Dále se na této první brožurce podíleli: Dr. Bendák, Jiří Mácha, Miroslav Buldra, Jaroslav Smutný, Oldřich Matoušek, Jan Albrecht a mnozí další.
 
Bohužel na publikaci druhou, která by mapovala další dění, jsem zůstal sám spolu s minimem informací. Ale i tak vznikla "pracovní verze", která ovšem nespatřila světlo světa. Důvodem byla právě ona informační strohost, která důstojně nenavazovala na publikaci první.
 
Ovšem nic jiného v elektronické podobě "prozatím" nemáme a proto jsem se rozhodl zveřejnit tuto "pracovní verzi", která začíná publikací první a na ní navazují informace z let 1997 - 2012 (ovšem již v heslovitých zápisech, kdy se 15. let fotbalových událostí "vešlo" na zhruba 2 stránky publikace).
 
Pokud mi dovolíte malý žert, tak bych to vyjádřil asi takto:
"Jak říkáme my, příznivci fotbalu, nemusí pršet - stačí, když kape !!"
 
Miloš Mužík